Dobieramy otwornice do drewna. Sprawdź właściwości i wymiary
Otwornica do drewna

Zakup odpowiedniej otwornicy do drewna lub innych tworzyw nie jest łatwym zadaniem. Należy przy nim uwzględnić przede wszystkim zastosowanie urządzenia oraz jego kompatybilność z używanymi narzędziami warsztatowymi. W naszej ofercie sklepu BAU-TEC czeka na Ciebie szeroki wybór profesjonalnych otwornic w promocyjnych cenach – sprawdź, jak je dobierać pod kątem właściwości i wymiarów.

czytaj całość »
Frezy do betonu – czym są otwornice i kiedy warto je stosować?
Rodzaje wierteł do betonu

Frez do betonu odpowiada za wywiercenie koła o precyzyjnych kształtach. Jest to rodzaj otwornicy, który z powodzeniem może być wykorzystywany do puszek elektrycznych i odznacza się dużą twardością. Otwornic używać można do wykonywania odwiertów w ścianach betonowych, ceglanych, wykonanych z pustaków oraz w ceramice. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kształt zębów urządzenia oraz na jego rodzaj.

czytaj całość »
3 trafione prezenty dla majsterkowicza na Dzień Chłopca
Klucze nasadowe

Wymarzonym prezentem na Dzień Chłopca dla majsterkowicza są narzędzia wysokiej jakości, które pomogą w wykonywaniu codziennych prac warsztatowych. Zestawy kluczy nasadowych stanowią idealne rozwiązanie. Szczególnie warto się zdecydować np. na klucze nasadowe HONITON – słynące z bardzo długiej żywotności. Również komplet przeznaczony dla miłośników elektryki może okazać się ciekawym zakupem.

czytaj całość »
Wiertła stożkowe – właściwości i sposób użytkowania
Wiertło stożkowe

Wiertła stożkowe używane są w wielu branżach, takich jak m.in.: budownictwo, lotnictwo, elektryka czy motoryzacja. Odpowiada za to przede wszystkim ich bardzo wysoka dokładność i szybkość pracy. Jeżeli w dodatku pokryte są powłoką tytanową zdecydowanie wzrasta ich żywotność i wytrzymałość. Chcąc o nie zadbać, warto stosować dodatkowo specjalną pastą i spray do wiercenia.

czytaj całość »
Narzędzia warsztatowe w akcji – blokady rozrządu
Warsztat samochodowy - wyposażenie

Blokada rozrządu to element wyposażenia warsztatu samochodowego – stosowany w pracach diagnostycznych i naprawczych. Umożliwia przeprowadzenie wymiany układu rozrządu poprzez stabilne unieruchomienie kół zębatych w pozycji serwisowej. W skład blokady rozrządu wchodzą różne elementy, w tym blokady wału korbowego, szpilka blokująca napinacz czy piny do montażu i demontażu wałków z głowicy cylindra.

czytaj całość »
Jak dbać o narzędzia ręczne?
Jak dbać o narzędzia ręczne

Zadbanie o żywotność narzędzi ręcznych sprawia, że służą one dłużej i efektywniej. Podstawę w tym celu stanowi ich odpowiednie przechowywanie, czyli w suchym miejscu, najlepiej w skrzynce albo szafie. Po każdej pracy, szczególnie na deszczu, trzeba dokładnie oczyścić akcesoria, by nie wdała się w nie wilgoć i inne zanieczyszczenia. Najbardziej narzędziom szkodzi rdza, z którą można walczyć za pomocą drucianych szczotek, specjalnych preparatów oraz konserwując przyrządy smarem.

czytaj całość »
Odnawianie mebli – jakie dobrać narzędzia?
Renowacja mebli

Odnawianie mebli pozwala na wydłużenie ich żywotności i poprawę wyglądu. Wiele narzędzi używanych w tym celu, to akcesoria podstawowe, takie jak: śrubokręty i młotki. Bardzo często meble trzeba szlifować, do czego najlepiej posłużą tarcze szlifierskie, zwłaszcza te z funkcją polerowania. Do malowania mebli trzeba się przygotować, nakładając masy szpachlowe i impregnaty. Dopiero wówczas można je pomalować, używając dobranych do powierzchni i używanych farb wałków lub pędzli.

czytaj całość »
Smarowanie i ochrona powierzchni – czego używać?
Smarowanie i ochrona powierzchni  - czego używać

Smarowanie jest niezbędne do zachowania prawidłowej pracy maszyn i urządzeń poddawanych tarciom. Wybór używanego środka zależy w głównej mierze od jego przeznaczenia – trzeba kierować się m.in. szybkością pracy ich poszczególnych elementów. Zazwyczaj im mniejsze tarcie, tym mniejsza powinna być lepkość smaru. Wiele środków do ochrony powierzchni zabezpiecza nie tylko przed tarciami, ale również przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i samym rdzewieniem.

czytaj całość »
Na co zwracać szczególną uwagę w doborze lutownicy?
Na co zwracać uwagę przy wyborze lutownicy

Istnieje wiele rodzajów lutownic, które różnią się swoim przeznaczeniem. Jest to główne kryterium podczas wyboru tego narzędzia. Do pracy z delikatnym elementami elektronicznymi najlepiej sprawdzi się lekka lutownica oporowa wyposażona w cienki grot. W terenie niezastąpiona okaże się wersja gazowa. Do pracy z większymi powierzchniami trzeba wybrać urządzenie o większej mocy nagrzewania, czyli lutownicę transformatorową. 

czytaj całość »
3 akcesoria, które musisz mieć wśród wyposażenia kosiarki
Kosiarka spalinowa ścinająca trawę w ogrodzie

Prace w ogrodzie, w tym również koszenie trawników, muszą być wykonywane przy użyciu profesjonalnego sprzętu, takiego jak akcesoria do kosiarek. Wśród nich znajduje się np. lekka i wytrzymała maska ochronna pozwalająca na zabezpieczenie się przed urazami twarzy. Także praca z kosami spalinowymi staje się bardziej efektywna przy użyciu odpowiednich akcesoriów, takich jak szelki albo gaźnik.

czytaj całość »
Lampy lutownicze – do czego można je wykorzystać? Sprawdź już teraz!
Uruchomiona lampa lutownicza z widocznym płomieniem

Lampy lutownicze posiadają mnóstwo zastosowań, które mogą okazać się przydatne w każdym domu. Wśród nich znajduje się rozpalanie grillów i kominków, a także rozmrażanie. Dla fachowców zajmujących się instalacjami CO albo wodno-kanalizacyjnymi urządzenie to jest absolutnie niezbędne, pozwala bowiem na lutowanie miękkie oraz twarde, wykonywane przy bardzo wysokich temperaturach, a także na cynowanie.

czytaj całość »
Pasy bezkońcowe i krążki ścierne w praktyce – użycie oraz wymiary
Krążki ścierne

Jednymi z podstawowych materiałów ściernych są krążki ścierne i pasy bezkońcowe. Pierwsze z nich wykonywane są z użyciem specjalnego papieru, bardzo odpornego na ścieranie, a ich najczęstszym zastosowaniem jest obróbka metali, drewna i szpachli. Pasy również używane są przy obróbce wielu różnych materiałów, mogą być używane na sucho i na mokro, a najlepiej sprawdzają się przy pracy na dużych powierzchniach. 

czytaj całość »
Dlaczego warto korzystać z pistoletów do tynkowania? Sprawdź porady ekspertów BAU-TEC
Pistolet do tynkowania

Tynkowanie ścian przy pomocy przeznaczonego do tego pistoletu staje się pracą zdecydowanie szybszą i wygodniejszą. W doborze tynkownicy istotne są takie elementy jak wygodny, dopasowujący się do dłoni uchwyt albo łatwość w jej czyszczeniu. Dzięki temu narzędziu można przeprowadzić nie tylko tynkowanie, ale tez malowanie albo gipsowanie, a wszystkie te prace przebiegną o wiele szybciej, zwłaszcza na dużych powierzchniach.

czytaj całość »
O czym warto pamiętać przed przygotowaniem narzędzi na wiosnę?
Narzędzia warsztatowe do ogrodu

Przygotowywanie narzędzi do prac wiosennych w ogrodzie stanowi proces składający się z kilku etapów. Przede wszystkim trzeba odpowiednio starannie wyczyścić wszystkie elementy wyposażenia, by nie przenieść na rośliny mogących się znajdować na narzędziach patogenów. Bardzo ważne jest również sprawdzenie stanu maszyn, naostrzenie sekatorów, siekiery do drewna, usunięcie rdzy ze sprzętu i zabezpieczenie go przed korozją. .

czytaj całość »
Tarcze diamentowe – zastosowanie w praktyce
Tarcze diamentowe - zastosowanie w praktyce

Tarcze diamentowe wyróżniają się wprost niezwykłą wszechstronnością. Tarcze do szlifierki kątowej używane mogą być do pracy w różnych warunkach, a przede wszystkim z bardzo rozmaitymi materiałami: drewnem, betonem, stalą czy metalem. W każdym z tych materiałów narzędzie to zapewnia doskonałą jakość cięć i długą żywotność.

czytaj całość »
Pierwsze kroki po zimie w ogrodzie – wybierz odpowiednie narzędzia
Prace ogrodowe po zimie

Najważniejsze prace wykonywane w ogrodzie po zakończeniu zimy polegają na uporządkowaniu go, np. poprzez wygrabienie śmieci i przycięcie drobnych gałęzi. Koniecznie trzeba monitorować warunki atmosferyczne, ponieważ ważne jest ściągnięcie osłon zimowych z roślin w odpowiednim momencie. Jednocześnie warto zaopatrzyć się w celu wykonania prac w wysokiej jakości narzędzia.

czytaj całość »
Klucze warsztatowe – najpopularniejsze rodzaje i ich prawidłowe użytkowanie
Klucze warsztatowe

Klucze warsztatowe są niezbędnikiem dla każdego specjalisty, ponieważ wiele prac jest niemożliwych do wykonania bez ich wykorzystania. Podstawowy podział kluczy to ten na stałe i nastawne – pierwsze pasują do śrub o określonym rozmiarze łba, drugie można regulować. Bardzo dużą uniwersalność pracy zapewnia zakup zestawu kluczy nasadowych, które idealnie sprawdzają się przy naprawach samochodów i maszyn.

czytaj całość »
Cęgi, szczypce, młotki… czyli kilka słów o narzędziach ręcznych
Narzędzia ręczne

Narzędzia warsztatowe w znacznej mierze składają się z narzędzi ręcznych, które umożliwiają przeprowadzanie podstawowych prac naprawczych. Składa się na nie wiele różnych akcesoriów, takich jak nitownice, młotki, wkrętarki albo obcęgi. Podczas zakupów trzeba pamiętać o tej różnorodności, ponieważ zależnie od potrzeb jeden rodzaj narzędzi może okazać się niezbędny, inny zaś niemal nieprzydatny.

czytaj całość »
Jak prawidłowo dobrać tarcze do cięcia metalu?
Tarcza do cięcia metalu

Wybór tarcz do cięcia metalu jest zależny przede wszystkim od rodzaju materiału, na jakim przeprowadzana będzie praca – do miękkich metali używa się twardych tarcz, do twardych metali zaś miękkich. Duże znaczenie ma również rozmiar średnicy zewnętrznej tarczy, ponieważ im jest większy, do tym cięższych prac stosowane mogą być tarcze i tym częściej stosuje się je w zakładach produkcyjnych, nie podczas prac domowych. 

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl