Najpopularniejsze mierniki samochodowe. Sprawdź ich rodzaje i właściwości

Przelewowy tester do wtryskiwaczy Common Rail

Jak zmniejszyć częstotliwość wizyt w warsztacie samochodowym oraz obniżyć koszty napraw? Odpowiedzi na te pytania poszukuje wielu kierowców. Jedną z najskuteczniejszych metod jest regularne diagnozowanie poszczególnych układów – od silnika, poprzez chłodzenie, aż po smarowanie. Wiele z tych czynności możesz wykonać samodzielnie we własnym garażu, korzystając z proponowanych przez nas urządzeń pomiarowych. Zapraszamy do lektury!

Które mierniki znajdziesz w sklepie BAU-TEC?

W ofercie naszego sklepu internetowego czeka na Ciebie bogaty wybór wszystkich najważniejszych narzędzi warsztatowych przeznaczonych do pomiaru parametrów pracy silnika. Oferujemy m.in. wysokiej klasy mierniki ciśnienia sprężania, określane również jako testery szczelności cylindrów. W naszym asortymencie znajdziesz również tester szczelności uszczelki głowicy, miernik płynu chłodniczego i wiele innych akcesoriów. Sprawdź, które klienci wybierają najchętniej!

Mierniki ciśnienia sprężania

Pomiar ciśnienia sprężania w cylindrach stanowi jeden z podstawowych elementów diagnostyki jednostki napędowej w każdym samochodzie. Aby go wykonać, na szczęście nie trzeba demontować silnika. Wystarczy wyposażyć się w profesjonalny tester ciśnienia sprężania. Pamiętaj o tym, że jednostki benzynowe wymagają innych mierników niż diesle. Biorąc pod uwagę przystępną cenę oraz szeroki wybór tego rodzaju urządzeń, tester szczelności cylindrów powinien zaliczać się do podstawowych narzędzi warsztatowych w każdym garażu.

Mierniki płynu chłodniczego

Przeciek w chłodnicy może okazać się bardzo niebezpieczny dla całego układu napędowego. Gdy zostanie wcześnie wykryty, nie będzie generował wysokich kosztów ani skomplikowanych napraw. Wykorzystując profesjonalny miernik płynu chłodniczego, szybko sprawdzisz chłodnicę w swoim aucie pod kątem ewentualnych nieszczelności oraz wykonasz szybką wymianę płynu. Szczególnie polecamy 27-elementowy zestaw, w którym znajdziesz:

  • dedykowaną pompkę z wężem,
  • 17 nakrętek o różnych kolorach,
  • wskaźnik temperatury,
  • a także uniwersalne złączki, adaptery oraz wysokiej jakości węże.

Tester ciśnienia paliwa we wtryskach

Mierniki ciśnienia oleju i paliwa

Oprócz regularnej kontroli poziomu oleju powinieneś również sprawdzać jego ciśnienie. W tym celu przyda się miernik ciśnienia, który pozwoli Ci m.in. na szybkie zdiagnozowanie ewentualnej usterki pompy olejowej lub zanieczyszczenia kanalików. Większość tego rodzaj narzędzi warsztatowych wyposażona jest w uniwersalne końcówki, dzięki którym użyjesz testera niezależnie od posiadanego modelu auta.

Warto rozszerzyć zestaw o miernik ciśnienia paliwa z:

  • manometrem,
  • elastycznym przewodem,
  • oraz kompletem adapterów do wszystkich typów układów wtryskowych.

Wybieraj narzędzia warsztatowe od sprawdzonych dostawców! Praktyka pokazuje, że oszczędności na urządzeniach pomiarowych przekładają się na wysokie koszty napraw w warsztacie samochodowym. Z tego względu warto postawić na najwyższej jakości narzędzia warsztatowe dostarczane przez renomowane marki. Gwarantują one maksymalną precyzję oraz rzetelność pomiaru. Sprawdź dostępne produkty w ofercie sklepu BAU-TEC i zyskaj pewność zakupu niezawodnego osprzętu w przystępnej cenie. U nas kupisz wszystko, co potrzebne do remontów, napraw i majsterkowania – od akcesoriów samochodowych, poprzez klucze i młotki, aż po elektronarzędzia i materiały ścierne!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl