Testery szczelności do diesla i benzyny. Wyjaśniamy ich działanie

Pomiar ciśnienia sprężania

Prawidłowy poziom ciśnienia sprężania w cylindrach pozwala nie tylko ocenić procentowy stan ich zużycia, ale także dokonać precyzyjnych pomiarów ciśnienia paliwa oraz oleju silnikowego. Bez względu na to, czy posiadasz auto z napędem benzynowym, czy Diesla, powinieneś regularnie kontrolować te parametry dla zapewnienia prawidłowych właściwości jednostki napędowej. Pomoże Ci w tym kompaktowy tester szczelności cylindrów. Sprawdź, jak działają takie urządzenia i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Co daje pomiar ciśnienia sprężania w cylindrze?

Regularnie wykonywany pomiar ciśnienia w cylindrach powinien być elementem standardowej, okresowej diagnostyki układu napędowego. Dzięki powszechnej dostępności oraz dużej precyzji mierników można wykonać go we własnym garażu – bez konieczności odstawiania auta na stację diagnostyczną. Aby zmierzyć ciśnienie w cylindrach, nie trzeba demontować silnika z samochodu.

Kolejnym argumentem przemawiającym za kupnem testera i jego regularnym użytkowaniem, jest niska cena – najtańsze znajdziesz już za kilkadziesiąt złotych.

Sprzęt do mierzenia ciśnienia sprężania

Najważniejsze korzyści z regularnego pomiaru ciśnienia:

  • precyzyjne określenie stopnia szczelności cylindrów,
  • diagnostyka zużycia poszczególnych podzespołów w silniku,
  • sprawdzenie luzów pomiędzy tłokami, cylindrami oraz pierścieniami,
  • możliwość wykonania testu wydajności całego układu napędowego,
  • test szczelności uszczelki głowicy,
  • diagnostyka wtrysków paliwa.

Mierniki ciśnienia do silników benzynowych i wysokoprężnych

Decydując się na zakup testera szczelności, należy dobrać odpowiednią wersję do posiadanego w pojeździe typu silnika. Urządzenia do jednostek benzynowych i wysokoprężnych różnią się między sobą konstrukcją oraz parametrami. Proponowane w sklepach zestawy, w zależności od swoich funkcji, mogą liczyć od kilku do nawet kilkunastu elementów. Najlepsze testery ciśnienia sprężania umożliwiają pomiar nawet do 70 bar.

Pomiary ciśnienia sprężania

Tester ciśnienia sprężania – profesjonalna diagnostyka, na którą Cię stać

Wybierając sprzęt do mierzenia ciśnienia sprężania, postaw na modele oferujące maksymalną precyzję pomiaru. Praktyka pokazuje, że najtańsze produkty są na tyle niedokładne, że nie warto zwracać na nie uwagi.

Bogaty wybór markowych urządzeń o rozbudowanej funkcjonalności znajdziesz w naszym sklepie internetowym BAU-TEC. Oferujemy fachowe doradztwo oraz pomoc w doborze miernika o optymalnych parametrach. Zapraszamy!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl