Jak zabrać się do polerowania? Sprawdź, które narzędzia warsztatowe kupić!

Polerowanie narzędzia

Polerowanie to jedna z najtrudniejszych i najbardziej wymagających form obróbki powierzchni. Aby prace przyniosły spodziewane efekty, a przy tym, przebiegały szybko i bezproblemowo, niezbędne jest użycie odpowiednich akcesoriów. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie narzędzi i na co uważać, podczas polerowania!

Różne produkty do różnych powierzchni – co warto wiedzieć przed zakupem?

Odpowiednio dobrane materiały ścierne w połączeniu z wiedzą oraz doświadczeniem operatora mogą zapewnić widoczne gołym okiem efekty prac polerskich. Jednak niewłaściwe akcesoria użyte do delikatnych powierzchni takich jak np. lakier samochodowy czy szkło, uszkodzą powłokę lub pozostawią wyraźne ślady. Właśnie dlatego, tak ważne jest dopasowanie odpowiednich akcesoriów do obrabianego materiału. O zastosowaniu najpopularniejszych materiałów ściernych piszemy poniżej.

Gąbka polerska

Do mechanicznego polerowania lakieru samochodowego używa się specjalnych gąbek, często nazywanych również padami. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania oraz delikatna struktura, która skutecznie usuwa wierzchnią warstwę karoserii, nie powodując widocznych śladów. Polerowanie samochodu gąbką to sprawdzony sposób na pozbycie się delikatnych rys z karoserii oraz reflektorów z pojazdu. Dobierając odpowiedni pad polerski, kieruj się zasadą: im twardsza gąbka, tym większa moc ścierna.

Pad polerski

Tarcza ścierna z włókniny

Uniwersalnym narzędziem polerskim jest za to tarcza ścierna wykonana z odpowiednio twardej włókniny. Zaletą tego rodzaju akcesoriów jest ich bardzo długa żywotność. Współpracują one z mechanicznymi szlifierkami i pozwalają na usuwanie śladów:

  • rdzy oraz farby,
  • nalotów po detergentach i środkach chemicznych,
  • spoin po pracach spawalniczych,
  • zabrudzeń na materiałach drewnianych i tworzywach sztucznych.

Filc polerski

Kolejny przykład materiałów ściernych o uniwersalnym zastosowaniu stanowią filce polerskie wykonywane z odpowiedniego materiału technicznego. Za pomocą rzepów zakłada się je na szlifierkę, polek lub wiertarkę w celu polerowania różnych powierzchni, np. stali, miedzi lub aluminium.

Duży wybór, wysoka jakość – BAU-TEC zaprasza!

Szeroką gamę akcesoriów szlifierskich znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego BAU-TEC. Oprócz zakupu padów, filców oraz tarcz i materiałów ściernych, dajemy Ci również możliwość kompleksowego wyposażenia swojego warsztatu w tester szczelności cylindrów, odpowiedni klucz do drążków kierowniczych czy markowy zestaw do wyciskania tłoczków hamulcowych. U nas znajdziesz również szeroką gamę narzędzi budowanych i ogrodowych, takich jak siekiera do drewna czy młotek ślusarski – wszystko w przystępnych cenach, z gwarancją szybkiej dostawy!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl