Kiedy rozpocząć wiosenne prace i naprawy w ogrodzie oraz w garażu?

Wiosenne prace w ogrodzie

Wraz z końcem zimy i nadejściem ciepłych dni rozpoczynają się prace porządkowe w ogrodzie oraz garażu. Wymaga to najczęściej sporego wysiłku, dlatego warto się tego odpowiednio przygotować. Z pewnością musisz sprawdzić, czy posiadasz wszystkie narzędzia warsztatowe, takie jak: siekiera, młotek czy klucze – i ewentualnie domówić brakujące elementy. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, co musisz jeszcze zaplanować!

Co musisz zrobić w ogrodzie na wiosnę?

Początek wiosny to bez wątpienia czas bardzo intensywnych prac w ogrodzie. Już w marcu, jeśli pogoda na to pozwala, powinieneś przystąpić do:

  • porządkowania działki,
  • przekopywania ziemi,
  • przycinania krzewów,
  • nawożenia,
  • wysiewania,
  • sadzenia.,
  • pielęgnacji trawnika.

Jak widzisz, obowiązków jest całkiem sporo, dlatego należy się do nich odpowiednio przygotować i wykonywać je z dużą starannością. Od prac wiosennych w dużym stopniu zależy to, jak będzie wyglądał Twój ogród latem.

Jaki sprzęt ogrodowy trzeba naprawić?

Kolejną kwestią, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, to przegląd sprzętu ogrodniczego i narzędzi. Sprawdź, czy kosiarka do trawy, piła elektryczna/spalinowa czy ręczny kultywator są w pełni sprawne, a jeśli nie, oddaj je do serwisu lub postaraj się samodzielnie przeprowadzić naprawy. W naszym sklepie kupisz do nich niezbędne akcesoria i wysokiej jakości części zamienne. Oferujemy m.in.: żyłki, tarcze i głowice do kos spalinowych, a także narzędzia ogrodnicze: siekiery rozłupujące, do drewna, podkaszarki oraz kosiarki.

Jak przygotować garaż na sezon wiosenny?

Wiosna to również dobra pora na przeprowadzenie porządków, a nawet małego remontu w garażu. Dzięki temu lepiej pomieścisz wszelkiego rodzaju płyny, akcesoria, narzędzia oraz kosmetyki samochodowe. Zacznij więc od przyjrzenia się meblom i jeśli to konieczne, zamontuj dodatkowe półki lub haki, które pozwolą na wygodne korzystanie z garażu. Postaraj się również o wydzielenie miejsca, gdzie postawisz stół warsztatowy. Kolejną kwestią jest uporządkowanie wszystkich przedmiotów i podzielenie ich według rodzaju.

Prace w garażu na wiosnę

Jakie narzędzia warsztatowe powinieneś kupić?

Podczas porządków przyjrzyj się dokładnie i sprawdź, czy posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia, które są potrzebne w domu oraz garażu. Powinieneś mieć m.in.:

W zależności o tego, czym się specjalizujesz i co lubisz robić, swój warsztat możesz poszerzyć o inne akcesoria oraz przyrządy. Wszystkie te narzędzia zamówisz w naszym profesjonalnym sklepie!

Zrób zakupy u zaufanego sprzedawcy

Jak widzisz, wiosna jest najlepszym momentem na przeprowadzenie porządków i na zakup narzędzi ogrodniczych czy warsztatowych. Pamiętaj, aby wybierać produkty trwałe, solidne, które sprawdzą się podczas prac w ogrodzie, a także wszelkich napraw. W BAU-TEC oferujemy wyłącznie najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Skorzystaj z naszego asortymentu i zamów potrzebne narzędzia oraz akcesoria już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium