Tniemy – jak wybrać noże do tapet, szkła, glazury i blachy?

 

Każdy remont w domu – niezależnie od jego skali – stawia przed nami wymóg posiadania różnorodnych narzędzi ręcznych, bez których trudno byłoby się obejść. Jednymi z najbardziej pożytecznych w wielu pracach naprawczych są noże do cięcia tapet, szkła i glazury. W przypadku naprawy, np. parapetów zewnętrznych wykonanych z blachy, może się zdarzyć, że będziemy musieli skorzystać z usługi wyspecjalizowanego warsztatu, chyba że posiadamy odpowiednie do cięcia blachy nożyce skokowe.

 

Noże do tapet

Ich zastosowanie może być naprawdę szerokie - doskonale radzą sobie z papierem, kartonem, tkaninami, folią, taśmami, a nawet gumą, drewnem i tworzywem sztucznym. Świetnie tną też różnego rodzaju okleiny, wykładziny dywanowe i wiele innych miękkich oraz twardych materiałów. Są niezwykle wygodne w użyciu i, co najważniejsze, bardzo bezpieczne do noszenia w kieszeni, ponieważ ostrza chowane są w specjalnym uchwycie dzięki zastosowaniu pokrętła, suwaka lub przycisku. Nożyki z ostrzami łamanymi (segmentowe) umożliwiają po stępieniu jednego elementu trapezowego szybki dostęp (poprzez ułamanie zużytej części) do kolejnego. Proste noże posiadają zazwyczaj obudowę z tworzywa sztucznego, natomiast profesjonalny łamany nożyk do tapet JOBIprofi® ma gumową rękojeść, metalową prowadnicę, automatyczną blokadę i pojemnik na dodatkowe ostrza.

 

Noże do szkła

Firma JOBIprofi®, specjalizująca się w narzędziach ręcznych na potrzeby zarówno zawodowych szklarzy, jak i wymagających majsterkowiczów, poleca specjalne noże do cięcia szkła i luster. Obrotowa głowica z sześcioma ostrzami tnącymi, wygodna drewniana rękojeść i rowki w kształcie litery U do uchwycenia szkła przy łamaniu to proste, ale skuteczne narzędzie niezbędne przy docinaniu szkła lub lustra na wymiar.

 

Noże do glazury

Niefortunne zdarzenie może czasami doprowadzić do uszkodzenia glazury położonej np. w łazience. Do wymiany uszkodzonych podczas eksploatacji płytek niezbędne są specjalne noże do glazury, a dokładniej urządzenie do jej cięcia firmy JOBIprofi®.

Koszt zakupu jest opłacalny nawet w przypadku wymiany kilku płytek, biorąc pod uwagę późniejszą przydatność narzędzia i często niebotyczne ceny fachowców wzywanych do pilnych i szybkich zleceń. Charakterystyczna dla tego urządzenia jest solidna podstawa z warstwą technicznej mikrogumy oraz rurkowe prowadnice dla zespołu tnącego. Prosta konstrukcja umożliwia bezproblemową obsługę i cięcie płytek o różnych rozmiarach. Dzięki wmontowanemu kątownikowi możliwe jest przecinanie płytek pod odpowiednim kątem, a umiejscowiony na prowadnicach wykrojnik pozwala na wycinanie otworów w zakresie f 30 mm do f 80 mm.

 

Noże do blachy

W przypadku stępionego noża, podczas napraw blacharskich z wykorzystaniem blachy falistej, trapezowej i płaskiej majsterkowicze oraz fachowcy posiadający elektronarzędzia takich firm jak Makita, Rebir (Lepse), Eurotec, Eurocraft i Bass mogą wykorzystać dostępny w ofercie profesjonalny stempel z matrycą do cięcia blachy firmy SILVER. To sprawdzony zestaw zamienny do nożyc skokowych wymienionych producentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium