Natryskowe tynkowanie ścian – co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem prac?

Tynkowanie natryskowe

Prawidłowe wykonanie tynków strukturalnych to jeden z najtrudniejszych elementów wykańczania wnętrz. W ostatnich latach znaczną popularnością, ze względu na swoje liczne zalety, cieszy się metoda natryskowa. Pozwala ona na znacznie szybsze i dużo dokładniejsze aplikowanie zapraw. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni pistolet do wykonywania robót i poznać praktyczne wskazówki ekspertów, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Sprawdź największe przewagi metody natryskowej nad metodą ręczną

Co decyduje o tym, że tynki maszynowe są wykonywane na taką skalę? Przewaga metody natryskowej nad tą ręczną jest zauważalna na wielu polach.

Tynkowanie pistoletem pozwala znacznie precyzyjniej aplikować strukturę, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych poprawek. Co za tym idzie, równo położona struktura to łatwiejsze malowanie ścian i wykańczanie wnętrz. To z kolei wpływa na zmniejszenie kosztów zakupu farb, preparatów gruntujących oraz podkładów, jednocześnie znacznie przyspieszając oddanie wnętrza do użytku.

Wybierz odpowiedni pistolet do tynkowania

Aby móc cieszyć się trwałą, równomiernie nałożoną strukturą, konieczny jest wybór odpowiedniego pistoletu tynkarskiego.

Oferta tych urządzeń pozwala dopasować odpowiednią tynkownicę do nakłaniania różnych rodzajów zapraw: od popularnego baranka, poprzez farby strukturalne i elewacyjne, aż po tynki gładkie i wapienno-cementowe. Przy wyborze zwróć szczególną uwagę na siłę, z jaką pistolet wyrzuca substancję ze zbiornika. Przykładowo, sprzęt do aplikacji lakieru czy farby może mieć mniejszą silę wyrzutu, niż tynkownica.

Pistolet do tynkowania natryskowego

Poznaj praktyczne porady od BAU-TEC

Chcesz wykonać tynk metodą natryskową, ale brakuje Ci doświadczenia? Z naszymi profesjonalnymi poradami precyzyjnie i bezproblemowo naniesiesz zaprawę na dowolną powierzchnię. Sprawdź najważniejsze wskazówki dotyczące tynkowania pistoletem!

  1. Nanoszenie tynku rozpocznij nie wcześniej niż 8-12 tygodni po zakończeniu prac murarskich.
  2. Nie wykonuj robót w temperaturze niższej niż +5°C.
  3. Stosuj wyłącznie atestowane, nieprzeterminowane materiały budowlane.
  4. Powłoki gipsowe wykonuj wyłącznie jednowarstwowo.
  5. Nie twórz zbyt gładkiej powierzchni – w ten sposób znacznie wydłużysz proces wysychania tynku oraz trudnej będzie Ci pomalować ścianę.
  6. Pamiętaj, że maksymalna grubość struktury to 30 mm, minimalna – 8 mm.
  7. Na łączeniach dwóch materiałów zawsze stosuj siatkę podtynkową.

Tynkowanie natryskowe nie musi być trudne!

Stosując się do powyższych wskazówek, bez większego problemu naniesiesz tynk pistoletem. Po odpowiedniej jakości sprzęt zajrzyj do naszego sklepu internetowego. Na BAU-TEC.pl znajdziesz wysokiej klasy pistolety do tynkowania, dedykowane domowym oraz profesjonalnym zastosowaniom. To wszystko w atrakcyjnej cenie, z bezpieczną, szybką dostawą!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl