Zużyte końcówki drążków kierowniczych? Poznaj objawy i wymień je samodzielne z narzędziami Bau-Tec!

 

Sprawność układu kierowniczego odgrywa ważną rolę. To od niego zależy, czy prowadzenie pojazdu będzie bezpieczne. Kluczowy jest stan drążków kierowniczych. To one w dużym stopniu determinują kontrolę nad pojazdem. Jak sprawdzić, czy części te wymagają wymiany? Jakie narzędzia i klucze warsztatowe będą potrzebne? Sprawdź!

Drżenie kierownicy albo uciążliwy stukot w okolicy silnika? Drążki kierownicze mogą wymagać wymiany!

Kiedy drążki ścierają się, można usłyszeć hałas w okolicy silnika. Najczęściej wydobywa się on podczas kręceniu kierownicą. Stukot nasila się przy wolnej jeździe, a nieco słabnie przy skręcaniu rozpędzonym autem. Jeżeli go słyszysz, możesz być pewien, że czeka Cię wymiana części. 

Mogą pojawić się również luzy i drżenie kierownicy. W przypadku silnego zniszczenia komponentów zauważysz, że samochód reaguje z opóźnieniem na pracę kierownicy. Taki stan jest już bardzo niebezpieczny. 

Jak sprawdzisz, czy końcówki drążka kierowniczego powinny zostać wymienione?

Zanim przejdziesz do naprawy, upewnij się, że rzeczywiście dobrze zdiagnozowałeś problem. W tym celu trzeba umieścić auto na podnośniku. Jedna osoba powinna skręcać, a druga obserwować pracę drążków. Jeśli pojawią się na nim luzy, będzie to dowód na jego zużycie i konieczność wymiany. Dobra informacja jest taka, że nie musisz jechać do warsztatu. Sam poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Musisz tylko zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia warsztatowe. 

Naprawę możesz przeprowadzić samodzielnie! 

Jakich przyrządów będziesz potrzebował do samodzielnej wymiany? Przygotuj:

Pamiętaj, by zachować ostrożność, pośpiech Ci w niczym nie pomoże. Żeby wymienić zużyte komponenty, będziesz musiał wyjąć przekładnię lub skorzystać z podnośnika. Zależne to jest od modelu auta. Niezbędne jest zdjęcie kół. Dopiero po tej czynności możliwe będzie odkręcenie wyeksploatowanego drążka, a także zwrotnicy przy pomocy specjalnego klucza. 

Jeśli chcesz, by nowe części działały długo, wybierz wyroby renomowanych producentów. Kupując tanie zamienniki, oszczędzisz tylko pozornie. Niskiej jakości komponenty, w dodatku niedopasowane idealnie do Twojego układu, szybko się zepsują i będziesz musiał znowu poświęcić czas na mechanikę i pieniądze na kolejne komponenty. 

wymiana drążków

Nie zapomnij o diagnostyce drążka

Po udanej wymianie musisz koniecznie ustawić geometrię kół, by nie stracić sterowności i kontroli nad samochodem w trakcie jazdy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z tym, podjedź do warsztatu. Pamiętaj, by pracę nowych drążków poddać diagnostyce u specjalisty. Włącz się do ruchu tylko wtedy, gdy będziesz miał pewność, że układ działa, jak powinien. 

Niezbędne narzędzia znajdziesz w Bau-Tec!

Naprawę możesz przeprowadzić we własnym garażu, bez pomocy specjalisty. Będziesz potrzebował profesjonalnego sprzętu, który znajdziesz u nas. Oferujemy klucze do drążków kierowniczych w różnym rozmiarze. Z pewnością znajdziesz odpowiedni model do swojego układu. Proponujemy też komplet kluczy nasadowych, które przydadzą się do demontażu kół. Postaw na nasze narzędzia warsztatowe i sprawnie serwisuj swoje auto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl