Zaplanuj remont na 2020 rok! Co warto kupić i jak się do niego przygotować?

Zaplanuj remont - co kupić?

Bez względu na to, czy planujesz drobną zmianę aranżacji, czy generalny remont mieszkania, do każdej modernizacji powinieneś się odpowiednio przygotować. Jeśli zamierzasz wyremontować dom w przyszłym roku, warto już teraz spisać najważniejsze założenia takiej inwestycji.

Dowiedz się, jak zaplanować niezbędne czynności, aby uniknąć stresu i dodatkowych kosztów na etapie realizacji. Sprawdź też, które materiały i narzędzia powinieneś kupić, jeśli całość lub część prac zamierasz wykonać samodzielnie.

Po pierwsze: Ustal zakres i kolejność robót

Punktem wyjścia do każdego remontu jest zaplanowanie konkretnych prac do wykonania. Przewidujesz wyłącznie malowanie ścian lub zmianę tapet? Decydujesz się na poważniejsze przeróbki, np. wymianę okien, czy modernizację instalacji? Dokładny plan będzie miał decydujący wpływ na harmonogram robót.

Prace wykończeniowe wykonaj najlepiej na sam koniec, żeby nie skuwać świeżo pomalowanej ściany – np. po to, żeby położyć nowe przewody elektryczne.

Jak przygotować dom do remontu?

Po drugie: Znajdź dobrą ekipę remontową

Jedno z najczęstszych pytań przed każdym remontem brzmi: samemu czy z fachowcami? Jeśli masz do wykonania wyłącznie proste prace wykończeniowe, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przy odrobinie doświadczenia zrobił wszystko samodzielnie.

Jeśli jednak zakres robót obejmuje np. wymianę okien czy postawienie nowych ścianek działowych, lepiej zlecić te czynności specjalistom w danej dziedzinie. Pozwoli to uniknąć najczęstszych błędów wpływających potem na użytkowanie pomieszczeń w przyszłości.

Po trzecie: Kup materiały i niezbędne narzędzia

Jeśli zdecydujesz się zlecić remont ekipie budowlanej, Twoim jedynym obowiązkiem będą zakupy, choć ich także nie musisz robić samodzielnie. Wiele firm dostarczy towar we własnym zakresie, co jest wygodniejsze, jednak może Cię więcej kosztować. Wyprawa do marketu budowlanego lub zakupy online mogą znacznie obniżyć całkowity koszt inwestycji. Pamiętaj, aby kupić materiały z odpowiednim zapasem – najlepiej o 10-15% więcej niż wynika to ze wstępnych pomiarów.

Jeśli chcesz wykonać remont samodzielnie, sprawdź, czy dysponujesz narzędziami i akcesoriami. W zależności od zakresu prac do zrobienia potrzebne mogą okazać się:

W trakcie prac remontowych na pewno przydadzą się klucze warsztatowe, wkrętaki oraz oczywiście młotek murarski.

Zestaw otwornic do drewna

Remont mieszkania: własna koncepcja czy gotowy projekt?

Bez względu na to, czy chcesz wyremontować całe mieszkanie, czy poszczególne pomieszczenia, np. salon, kuchnię lub łazienkę, możesz skorzystać z oferty pracowni architektonicznej, która przygotuje dla Ciebie dedykowany projekt. Tańszym rozwiązaniem będzie opracowanie samodzielnej koncepcji wystroju, jednak wówczas musisz pamiętać nie tylko o estetyce wnętrz, ale także uwzględnić bezpieczeństwo i funkcjonalność poszczególnych rozwiązań. Z kolei bogatej ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wszystkie akcesoria i narzędzia do wykonania prac remontowych oraz instalacyjnych. Zapraszamy!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl