Typy pistoletów pneumatycznych

Niezależnie od rodzaju prac wykonywanych w warsztacie, na placu budowy czy w domu, wykorzystywane elektronarzędzia są nieodzownym elementem, który je w sposób wygodny i profesjonalny wspomaga. Jednak wiele czynności wykonywanych jest narzędziami pneumatycznymi, które nie tylko stanowią doskonałą alternatywę dla elektrycznych, ale również są zdecydowanie bardziej efektywne: mają większą moc i mniejszą wagę, ułatwiając i przyspieszając pracę. Co prawda nie można obejść się bez posiadania instalacji sprężonego powietrza w warsztacie, ale na budowie lub w domu wystarczy odpowiednia sprężarka. Do malowania, tynkowania, przedmuchiwania i pompowania niezbędne są dedykowane tym czynnościom pistolety pneumatyczne.

Pistolety pneumatyczne – budowa

Bardzo prosty silnik napędowy, zazwyczaj łopatkowy lub turbinowy z przekazem napędu na wrzeciono lub poprzez przekładnię i do tego niezbędny zawór otwierający przepływ powietrza - to cała budowa narzędzia pneumatycznego. Natomiast pistolety pneumatyczne cechujące się jeszcze bardziej nieskomplikowaną i trwałą konstrukcją. Są wręcz wymaganym narzędziem przeznaczonym do intensywnej i nieprzerwanej eksploatacji.

Wykorzystanie pistoletów pneumatycznych

Pistolety do lakierowania oraz do przedmuchiwania i pompowania powietrza efektywnie służą przede wszystkim w warsztatach mechanicznych i lakierniczych. Doskonałym produktem idealnie nadającym się do pompowania kół jest pistolet GEKO wyposażony w czytelny manometr wyskalowany w różnych jednostkach oraz posiadający mechanizm spustowy, który umożliwia bezproblemowe usunięcie nadmiaru powietrza.

W lakierniach świetnie sprawdzi się pistolet pneumatyczny FALCON do przedmuchiwania i czyszczenia. Posiada on wymienne końcówki, przez co praca w trudno dostępnych miejscach jest znacznie ułatwiona. Ten typ narzędzia znakomicie usuwa kurz, pył i inne zabrudzenia, wykorzystując ciśnienie robocze 0 – 12 BAR (0 – 175 PSI). Z kolei do prac lakierniczych przeznaczone są pistolety pneumatyczne SILVER z serii HVLP:

  • z dyszą 0,8 mm i zbiornikiem 150 ml – mini pistolet lakierniczy wykorzystywany do robienia zaprawek w samochodach i malowania małych elementów,
  • z dyszą 1,4 mm i zbiornikiem 600 ml – pistolet lakierniczy wykorzystywany do malowania powierzchni samochodów szpachlami natryskowymi, akrylami podkładowymi, lakierami wodorozcieńczalnymi, akrylowymi, metalizowanymi, perłowymi (może współpracować z małymi kompresorami).

W ofercie posiadamy również profesjonalne i uniwersalne pistolety pneumatyczne:

Niezależnie od zastosowań (czy będzie to profesjonalne, czy też amatorskie wykorzystanie), warto stosować pistolety pneumatyczne o wysokiej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium