Targi motoryzacyjne dla pasjonatów samochodów i mechaników - które z nich są najciekawsze?
Hala targów motoryzacyjnych

Poznań Motor Show

Zdecydowanie do najważniejszych wydarzeń (jeśli nie jest najważniejszym) z branży motoryzacyjnej w Polsce, należy, organizowane co roku przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań Motor Show. Impreza ta ma wieloletnią tradycję i cieszy się niemałą popularnością wśród ludzi z branży i nie tylko.

W czasie tych targów wystawcy z całego świata prezentują najnowsze pojazdy. Niejednokrotnie odbyły się tutaj wielkie premiery (jak na przykład autobusy Solaris, trzecia generacja VW Touarega czy Hyundai Elantra), a powierzchnia ekspozycji osiąga gigantyczne rozmiary, dzięki czemu impreza rokrocznie odwiedzana jest przez tysiące osób. Na samej imprezie nie brakuje również innych atrakcji, w tym pokazów lotniczych i innych.

Targi te umożliwiają dokładne zapoznanie się z najnowszymi generacjami aut i całkowitymi nowościami w branży. Możemy podziwiać nie tylko zewnętrzne piękno, ale też zajrzeć pod maski różnych pojazdów. Słowem – raj dla mechaników i miłośników motoryzacji.

Targi EkoFlota

W dobie ekologii, odnawialnych źródeł energii i pojazdów, które wykorzystują inne paliwa niż kopalne, odwiedzenie targów EkoFlota jest wręcz obowiązkiem. To właśnie tutaj różni producenci samochodów z całego świata wystawiają pojazdy o napędzie hybrydowym lub czysto elektrycznym. Wśród prezentowanych marek można zobaczyć tu zarówno samochody BMW, Jaguara, Forda, Toyoty czy Smart, jak i innych producentów, skupionych jedynie na pojazdach elektrycznych.

Samochód tankowany elektrycznie

To dość młoda impreza, odbywająca się w Warszawie. Tegoroczna edycja była dopiero trzecią, jednak jej potencjał, a przede wszystkim – przesłanie, dotyczące wykorzystania czystej energii jako napędu – może zainteresować wiele osób, funkcjonujących w tej branży.

Przede wszystkim jednak w jej trakcie można zapoznać się z nowościami z rynku hybryd i samochodów elektrycznych, dzięki czemu skutecznie zgłębi się temat samochodów ekologicznych i wykorzystanych w nich rozwiązaniach.

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Obok Poznań Motor Show ważną imprezą MTP, szczególnie dla wszystkich tych, dla których motoryzacja to nie tylko jazda samochodem, ale też „grzebanie” w nim, są Targi Techniki Motoryzacyjnej.

Event ten to doskonała okazja do zapoznania się z nie tyle nowościami dotyczącymi samochodów, a przede wszystkim ze sprzętem do diagnostyki i naprawy. To tutaj poznamy najnowocześniejsze urządzenia, które są niezbędne albo po prostu ułatwiają pracę w warsztacie samochodowym. Precyzyjna diagnostyka, nowoczesny warsztat czy myjnia, a także efektywna wulkanizacja – to właśnie można spotkać na TTM.

Targi ProfiAuto Show

Drugą taką imprezą, która nie dotyczy samochodów jako takich, ale części do nich, są targi motoryzacyjne ProfiAuto Show. Obecnie organizowane są przez ProfiAuto – siec warsztatów, hurtowni motoryzacyjnych i sklepów. Sama impreza odbywa się w Katowicach.

To tu możemy spotkać części zamienne renomowanych producentów do najróżniejszych aut. Możemy zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które proponują oni do różnych marek i modeli samochodów, a także przekonać się o nowościach w zakresie specjalistycznych maszyn, narzędzi i innych akcesoriów, przeznaczonych do profesjonalnych warsztatów samochodowych. Zobaczymy tu produkty Bosch, Hella i innych producentów części zamiennych i narzędzi.

Smaczku imprezie dodają tuningowane samochody, które są do obejrzenia na wystawach.

Czy to wszystkie imprezy?

Targów motoryzacyjnych jest w Polsce wiele. Warto jeszcze wspomnieć o Targach Retro Motor Show, na których można podziwiać piękno zabytkowych samochodów. W północnozachodniej części kraju zaś największe targi motoryzacyjne dobywają się w Szczecinie (Motoshow Szczecin w MTS). Jednak wyżej wymienione imprezy to zdecydowana czołówka eventów, które co roku każdy przedsiębiorczy mechanik powinien odwiedzić.

Koła dwóch samochodów na targach
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl