Szlifowanie betonu metodą diamentową. O tym warto pamiętać

 

Estetyczna, gładka posadzka betonowa? To możliwe, jeśli wybierze się szlifowanie betonu metodą diamentową. Rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze względu na efekt wizualny, jak i funkcjonalność. Nawierzchnia staje się równa, gładka. Efekt zawsze jest zadowalający. Dzięki szlifowaniu metodą diamentową można przygotować zarówno perfekcyjnie gładkie podłoże w magazynie, jak i do dalszej obróbki np. wykładania płytek. O czym jednak należy pamiętać w przypadku takich prac? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

Szlifowanie betonu – sposób na idealnie gładką powierzchnię

Na czym właściwie polega szlifowanie betonu? To technika wykorzystywana w celu wyrównania betonowej posadzki. Niemal doskonale gładka powierzchnia, jest łatwa w utrzymaniu czystości. Ta metoda pozwala na usunięcie wszelkich luźnych elementów oraz mleczka cementowego, a także otwiera pory materiału. Efekt? Wyższa przyczepność, a co za tym idzie – większe bezpieczeństwo.

Dlaczego diamentowa metoda szlifowania betonu cieszy się dużą popularnością?

Czemu metoda diamentowa cieszy się największym zainteresowaniem? Najistotniejsze jest, że gwarantuje ona wysoką precyzję. Tarcza diamentowa do szlifowania betonu znakomicie wygładza posadzkę, nie pozostawiając luźnych fragmentów. Dodatkowo służy ona również to polerowania m.in.:

  • sufitów,

  • stropów,

  • stopni,

  • słupów,

  • ścian.

Technika ta pozwala na szybkie wykonanie powyższych czynności.

metoda diamentowa

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do szlifowania metodą diamentową

Należy pamiętać, że nim przystąpi się do szlifowania, trzeba odpowiednio przygotować nawierzchnię. Jeśli to stara posadzka, na której znajdują się np. płytki, farby czy inne materiały, wpierw się je usuwa. W przypadku nowych nawierzchni konieczne jest precyzyjne zatarcie betonu. Następnie musi on zostać odpowiednio związany z użyciem specjalnego impregnatu. W ten sposób jego struktura zostaje utwardzona. Ostatecznie – można przystąpić do szlifowania metodą diamentową.

Dobrze dobrane narzędzia

Jeśli decydujemy się na opracowanie betonu tą metodą, warto mieć na uwadze fakt, że potrzebne do tego celu będą właściwe narzędzia. Chodzi zarówno o szlifierkę, jak i odpowiednie tarcze, w tym takich marek jak Inter-Kert lub Vorfal. Dobór sprzętu natomiast powinien zależeć m.in. od wielkości opracowywanej powierzchni, rodzaju zasilania, jakie jest dostępne, a także tego, jaki efekt chce się uzyskać. Liczy się również masa oraz funkcje urządzenia szlifującego, co wpływa m.in. na tempo prac oraz komfort operatora. Trzeba mieć na uwadze to, że jeśli narzędzia zostaną źle dobrane, zamiast wygładzić powierzchnię – można doprowadzić do poważnych jej uszkodzeń.

Technika szlifowania betonu ma znaczenie!

Choć istnieje wiele metod, pozwalających uzyskać gładką nawierzchnię betonową, to jednak metoda diamentowa cieszy się największym zainteresowaniem. Nie bez przyczyny! Jest szybka, wydajna, a dodatkowo – gwarantuje najlepsze efekty. A jeśli Ciebie czeka szlifowanie betonu, upewnij się, czy w Twoim warsztacie znajdują się odpowiednie do tego narzędzia i akcesoria. Sprawdź ofertę Bau-Tec. Zobacz pozostały asortyment, m.in. tarcze cieszące się dużą popularnością wśród majsterkowiczów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl