Stwórz wyjątkowe miejsce w swoim ogrodzie. Jakie akcesoria są niezbędne do zbudowania altany?

altana

 

Drewniana altana to doskonały pomysł na urozmaicenie ogrodu i stworzenie miejsca, gdzie może się zrelaksować cała rodzina. Jej konstrukcję łatwo przygotujesz samemu, dlatego warto podjąć próbę samodzielnej realizacji tego projektu. Przed przystąpieniem do prac dokładnie wszystko zaplanuj oraz zgromadź niezbędne narzędzia warsztatowe. Będziesz przede wszystkim potrzebował przyborów i urządzeń do obróbki drewna. Sprawdź, o czym jeszcze musisz pamiętać.

Altana ogrodowa, czyli miejsce relaksu dla całej rodziny

Altana to miejsce przeznaczone do odpoczynku, w którym czas wolny może spędzać cała rodzina, a także zaproszeni goście. Służy do relaksu, a więc czytania książek, miłych pogawędek, spożywania posiłków czy grania w planszówki. Wykorzystywana jest szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy na dworze jest ciepło i przyjemnie. Ze względu na swoją konstrukcję znakomicie sprawdza się jako element małej architektury, chroniąc przed słońcem oraz zmienną aurą.

Jaki materiał wybrać?

Najczęściej do budowy stosuje się pospolite gatunki drewna. Przeważnie jest to sosna albo świerk, rzadziej dąb, modrzew lub jodła. Pamiętaj, aby materiał był odpowiednio zaimpregnowany, dzięki czemu będzie on odporny na działanie czynników atmosferycznych, grzybów oraz szkodników. Zabieg ten możesz wykonać również samodzielnie, pokrywając budulec specjalnym preparatem. Altanę możesz wykonać nie tylko z drewna. W ogrodach spotykane są również konstrukcje zrobione z kutej stali oraz cegły.

Dobry plan to gwarant sukcesu!

Zanim przystąpisz do prac budowlanych, powinieneś wszystko dobrze zaplanować. W szczególności zastanów się, nad kształtem, wielkością oraz usytuowaniem altanki. Sporządź również konieczne rysunki oraz wykonaj obliczenia. Następnie zamów niezbędne narzędzia, materiały i akcesoria.

niezbędne narzędzia

Niezbędne narzędzia, które ułatwią zbudowanie altany

Do budowy altany będziesz potrzebował różnego rodzaju narzędzi oraz akcesoriów. Wygodnie i szybko zamówisz je w sklepie internetowym Bau-Tec. Oferujemy m.in. takie produkty jak:

Warto zadbać o odpowiednie utwardzenie terenu

Konstrukcja może być postawiona bezpośrednio na ziemi pod warunkiem, że teren zostanie odpowiednio utwardzony i wyrównany. Częściej jednak wykonuje się posadzkę z płyt, kamienia lub kostki brukowej, która nie niszczy się i jest łatwa w utrzymaniu.

Wybierz profesjonalny sprzęt w Bau-Tec!

Budowa altanki ogrodowej to spore wyzwanie, wymagające wcześniejszego przygotowania. Wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria zamówisz w sklepie Bau-Tec. Oferujemy wyłącznie niezawodny, wysokiej jakości sprzęt, który idealnie nadaje się nie tylko do prac stolarskich. Skontaktuj się z nami i złóż zamówienie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium