Przydatne narzędzia pomiarowe do samochodu

Narzędzia pomiarowe do auta

Sprawne i bezpieczne auto to nie tylko niezawodne hamulce, opony z niezużytym bieżnikiem czy regularnie wymieniany olej silnikowy. To także odpowiedni poziom ciśnienia powietrza, oleju oraz płynu chłodniczego. Każdy z tych parametrów zmierzysz, używając prostych w użyciu i niedrogich przyrządów pomiarowych. Obecnie większość niezbędnych narzędzi od czołowych producentów znajdziesz w bardzo przystępnych cenach. Sprawdź, które z nich warto mieć w swoim garażu!

Pomiar ciśnienia oleju w silniku

Wczesne wykrycie awarii pompy olejowej lub poszczególnych elementów układu smarowania możliwe jest dzięki wykonywaniu regularnych pomiarów ciśnienia oleju. Uniwersalne mierniki ciśnienia oleju dostępne są w cenie już od kilkudziesięciu złotych i pozwalają na kompleksową diagnostykę systemu smarowania silnika.

Miernik ciśnienia paliwa

Kolejnym sprzętem, w który warto się wyposażyć, jest tester ciśnienia paliwa we wtryskach z manometrem, elastycznym przewodem oraz kompletem wymiennych końcówek. Większość tego typu urządzeń jest uniwersalnych, co pozwala na ich używanie samochodach różnych marek.

Tester ciśnienia paliwa we wtryskach

Urządzenia do pomiaru ciśnienia sprężania

Aby ocenić stopień zużycia silnika w samochodzie, wykonuj regularne pomiary z użyciem profesjonalnych zestawów. Miernik ciśnienia sprężania umożliwia diagnostykę bez konieczności demontażu silnika. Przy wyborze modelu, weź pod uwagę, że komplety dedykowane silnikom benzynowym różnią się od tych do jednostek wysokoprężnych. Najtańsze produkty z tej kategorii kupisz już za mniej niż 100 zł.

Miernik ciśnienia sprężania w silnikach diesla

Co jeszcze warto mieć w swoim garażu?

Oprócz powyższych propozycji warto zaopatrzyć się również w kilka innych, przydatnych akcesoriów, takich jak miernik ciśnienia w oponach czy urządzenie do pomiaru naładowania akumulatora. W garażu przyda się także refraktometr, pozwalający zmierzyć temperaturę zamarzania płynu do chłodnicy lub do spryskiwaczy czy gęstości elektrolitu w akumulatorze.

Wszystkie te urządzenia, podobnie jak wiele innych, uniwersalnych i specjalistycznych narzędzi warsztatowych znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Sprawdź i zamów potrzebne produkty w przystępnych cenach z szybką dostawą!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl