O czym należy pamiętać przed remontem?

Remont jest jedną z tych czynności, która nierzadko wprawia nas w przerażenie, gdy pomyślimy o totalnej dezorganizacji czasu, bałaganie i kosztach. Z drugiej jednak strony cieszy nas sama myśl o nowym i wymarzonym wizerunku mieszkania, odnowionego według swojego pomysłu i – co najważniejsze – z własnym wykonaniem. Powodów decyzji o samodzielnej pracy jest kilka – niektórzy nie chcą wpuszczać nikogo obcego przez próg, inni wolą składać reklamacje za ewentualne drobne niedoróbki do siebie niż kłócić się z fachowcami. Dobrym momentem na odświeżenie mieszkania są letnie miesiące, a ich ciepłe dni będą nas pozytywnie nastrajać do intensywnej pracy. Niezależnie od naszych planów, musimy z pewnością zadbać o posiadanie odpowiednich materiałów, narzędzi i instrumentów pomocniczych.

 

Co trzeba mieć przed remontem?

Przede wszystkim powinniśmy posiadać odpowiednie narzędzia, które w znacznym stopniu ułatwią nam pracę, takie jak: wiertarka elektryczna, akcesoria do pomiaru ścian, kombinerki, szczypce, wkrętaki i koniecznie młotek. Warto dokonać takiego zakupu choćby dlatego, że są to narzędzia, które posłużą jeszcze do niejednego remontu lub drobnych napraw.

Pomiar powierzchni - akcesoria

W pierwszej kolejności powinniśmy bardzo dokładnie zmierzyć powierzchnię pomieszczeń, w których planujemy wykonać remont. Do tego celu doskonale posłuży najprostsze narzędzie, takie jak specjalistyczna miara zwijana z blokadą, dzięki której pomiary długości i wysokości będą niezwykle łatwe. Przy okazji: nie możemy zapomnieć o kątowniku stolarskim i narzędziach kreślarskich – musimy przecież czymś zaznaczać, odznaczać czy po prostu zapisać pomiary oraz wymierzać kąty.

 

Narzędzia warsztatowe

W tym przypadku myślimy przede wszystkim o młotku jako najbardziej uniwersalnym narzędziu, przydatnym praktycznie w każdym momencie remontu. Jeśli planujemy pozbyć się tynku ze ścian, świetnie sprawdzi się młotek murarski, natomiast do innych prac w zależności od potrzeb przyda się tradycyjny młotek ślusarski i młotek ciesielsko-dekarski.

Akcesoria do czyszczenia

Z pewnością przy okazji remontu odświeżymy nasze drewniane okna przy pomocy dostępnych materiałów ściernych. Mamy już wiertarkę, wystarczy tylko dokupić uniwersalne krążki ścierne samoprzylepne przeznaczone do obróbki drewna. Świetnie również sprawdzą się przy renowacji elementów metalowych, ale w tym przypadku musimy mieć krążki ścierne przeznaczone do metalu.

 

O czym nie możemy jeszcze zapomnieć

Bardzo ważne są akcesoria malarskie takie jak pędzle lub wałki, bo przecież bez malowania ścian się nie obędzie. Nie możemy pominąć również niezawodnego łamanego nożyka do tapet, który poradzi sobie z większością lekkich materiałów np. z tkaniną, papierem, gumą czy plastikiem. Ewentualne braki w naszym zestawie narzędzi i akcesoriów zawsze wychodzą podczas remontu, a drobna przerwa w pracach remontowych przeznaczona na ich zakup z pewnością nam nie zaszkodzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium