Niezbędnik majsterkowicza - czego potrzebujesz?
Niebieska skrzynka narzędziowa z śrubokrętami

Podstawowa skrzynka z narzędziami, czyli niezbędnik majsterkowicza

Majsterkowanie może być okazjonalną czynnością, wynikającą z konieczności, ale może stać się również pasją, związaną z miłością do tworzenia. Niezależnie od tego, czy chcesz być tylko niezależny od ekip składających meble, czy też czujesz zew samodzielnego wiercenia, skręcania, zbijania i klejenia – w obu przypadkach potrzebujesz solidnych narzędzi, które będą nam w takich zadaniach niezbędne.

Dlaczego warto samemu majsterkować?

W domu zdarzają się prace, których nie wykonamy bez pomocy specjalistów. Jednak do większości tych zadań możemy dzisiaj podejść samodzielnie. Ilość informacji, jakie znajdziemy w sieci, jest ogromna! To nie tylko suche teksty na blogach, ale często są to filmiki, dzięki którym można zobaczyć, jak wybraną czynność wykonać krok po kroku. Niezależnie, czy planujemy złożyć prosty stolik na ogród, czy też pomalować ścianę – każdą z tych prac możemy teraz zrobić sami!

Młotki o różnej wielkości

Narzędzia potrzebne w każdym domu

Jeśli planujemy majsterkować okazyjnie, to warto przede wszystkim zainwestować w podstawowe narzędzia ręczne, które powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Niezbędne więc będą różne miarki, kątowniki i poziomice. W naszym zasobniku obowiązkowo również powinien się znaleźć młotek uniwersalny czy piła ręczna, a także wkrętaki - zarówno krzyżowe, jak i płaskie. Niezbędne mogą również okazać się klucze imbusowe. Ponadto warto również zainwestować w szereg innych narzędzi, takich jak klucze nasadowe, kombinerki, różnego rodzaju pędzle, wałki i nożyk do tapet.

Z takim podstawowym zestawem będziemy mogli już złożyć większość kompletów mebli, a także przygotować nawet drobne rękodzieła, jak karmniki dla ptaków czy doniczki na kwiaty lub zioła. Pamiętajmy, aby utrzymywać w nich porządek – do tego najlepiej przyda się nawet najprostsza skrzynka narzędziowa.

Pomarańczowy nóż tapicerski

Dla niedzielnych majsterkowiczów

Z kolei w momencie, gdy odkrywamy radość z samodzielnego tworzenia różnych przedmiotów, jak i odmładzania starych mebli, można zainwestować w elektronarzędzia. Ciężko wyobrazić sobie dzisiaj domowy warsztat bez wiertarki czy wkrętarki albo po prostu – wiertarko-wkrętarki ze wszystkimi nasadkami i wiertłami. Dzięki niej nie tylko wywiercimy dziury w ścianie na półkę czy zdjęcia, ale o wiele szybciej złożymy meble. Kolejnym narzędziem, które warto mieć, jest szlifierka kątowa. Dzięki niej można o wiele szybciej zedrzeć z nawierzchni starą farbę czy lakier, zmatowić ją i przygotować pod malowanie.

Dzięki elektronarzędziom prace, które zajęłyby o wiele więcej czasu, można wykonać błyskawicznie i dużo mniejszym kosztem energii. Tym bardziej że obecnie na rynku dostępne są amatorskie sprzęty produkowane przez renomowane marki.

Miara o długości 10 metrów

Imadła, szpachelki i nie tylko!

Wyposażając się w powyższy komplet narzędzi, z pewnością wykonamy większość zadań technicznych w domu i na podwórku. Począwszy od renowacji starego mebla, przez samodzielne zbijanie nowego po drobne remonty. Jeśli zaś majsterkowanie staje się pasją, warto wyposażyć się także w szereg innych, bardziej wyspecjalizowanych narzędzi, a przede wszystkim – stworzyć sobie wygodną przestrzeń do pracy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl