Naprawa układu hamulcowego. Jakie narzędzia specjalistyczne warto mieć w swoim garażu?

układ hamulcowy

 

Od sprawności układu hamulcowego zależy bezpieczeństwo Twoje oraz innych uczestników ruchu. Dlatego pamiętaj o regularnej kontroli pojazdu i szybkim reagowaniu na niepokojące objawy. Wymianę klocków oraz tarcz możesz przeprowadzić samodzielnie pod warunkiem, że masz do tego odpowiedni sprzęt. Zapoznaj się z treścią artykułu, aby dowiedzieć się, jakie narzędzia warto mieć w swoim garażu.

Właściwe funkcjonowanie układu hamulcowego to gwarant bezpieczeństwa

Groźne wypadki komunikacyjne to niestety codzienność na polskich drogach. Najczęściej przyczynami tego są nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa. Wpływ na bezpieczeństwo ma również stan techniczny pojazdów. W szczególności sprawny musi być układ hamulcowy. Dlatego natychmiast reaguj na wszelkie piski oraz inne odgłosy dobiegające z podwozia. Naprawę możesz zlecić mechanikowi lub wykonać ją samodzielnie.

Narzędzia, które pomogą sprawnie naprawić układ hamulcowy

Przed przystąpieniem do naprawy układu hamulcowego musisz zgromadzić różnego rodzaju przyrządy. W specjalistycznym sklepie Bau-Tec zamówisz m.in.:

Klucze, szczypce i śrubokręty

Przede wszystkim do naprawy i wymiany części układu hamulcowego potrzebujesz odpowiednich narzędzi ręcznych. W naszym sklepie możesz zamówić m.in. szczypce do pierścieni Segera. Ich wydłużona konstrukcja umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach. W garażu musisz mieć także zestaw kluczy do zacisków hamulcowych, w skład którego wchodzą trzy, różnej wielkości nasadki. 

Pomocne będą również specjalistyczne urządzenia takie jak: zestaw do zarabiania przewodów hamulcowych.

klucze układu hamulcowego

Przyrządy do tłoczków hamulcowych

Jednym z podstawowych przyrządów, który przydaje się podczas wymiany klocków samochodowych, jest również zestaw do wciskania i wyciskania tłoczków. W oferowanych przez sklep Bau-Tec kompletach znajdują się rodzaje nakładek umożliwiających bezproblemowe dopasowanie klucza do modelu auta. Przy jego pomocy możesz cofnąć tłoczek hamulcowy podczas zakładania nowych okładzin.

Urządzenia do badania elementów podlegających zużyciu

W garażu nie może także zabraknąć urządzeń pomiarowych. Przy użyciu statywu magnetycznego z czujnikiem zegarowym dokonasz precyzyjnego pomiaru tarcz hamulcowych. Przyrząd jest bardzo dokładny, dlatego punkt styku wykrywa nawet najmniejsze odchylenie od normy.

Zadbaj o swoje auto z akcesoriami od Bau-Tec!

Jeśli chcesz samodzielnie wymieniać klocki samochodowe oraz tarcze, a także kontrolować stan układu hamulcowego, koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Posiadamy w sprzedaży specjalistyczne narzędzia oraz akcesoria, przy pomocy których naprawa zużytego lub uszkodzonego podzespołu przebiegnie szybko i sprawnie. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl