Maski ochronne. Sprawdź ich rodzaje, właściwości i przeznaczenie

Maseczki ochronne

Maska ochronna to szczególny element odzieży roboczej dedykowany pracownikom wykonującym obowiązki w trudnych warunkach. Obecnie ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zapotrzebowanie na tego rodzaju akcesoria znacznie wzrosło. Maski i przyłbice wykorzystywane są także w tych branżach, które do tej pory nie wymagały ich używania, np. w urzędach czy sklepach. Zakrywanie ust i nosa stało się jednym z obowiązkowych elementów profilaktyki przed COVID-19. Sprawdź więc, czym różną się poszczególne rodzaje tych produktów i wybierz maseczkę odpowiednią dla siebie.

Maseczki z poliestru

To najprostsza i jednocześnie najtańsza forma ochrony twarzy. Maska poliestrowa z warstwą fizeliny medycznej jest produktem jednorazowego użytku i nie można jej prać ani dezynfekować. Po zdjęciu z twarzy powinna trafić do natychmiastowej utylizacji.

Zalety masek z poliestru to:

  • niska cena,
  • uniwersalny rozmiar,
  • oraz zmniejszenie ryzyka transmisji bakterii, wirusów i drobnoustrojów.

Nie chronią one przed pyłem ani agresywnymi chemicznie oparami.

Maseczka z poliestru

Maski ochronne bawełniane

Dwuwarstwowe maseczki bawełniane to produkty, które nie utrudniają oddychania i są bardzo komfortowe. W odróżnieniu od wyrobów z poliestru są artykułami wielokrotnego użytku, co oznacza, że po zdjęciu maseczki możesz wyprać ją w temperaturze 60°C.

Dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego bawełniane maski ochronne mają wygodne gumki oraz odpowiednio wyprofilowany krój. Certyfikat jakości OEKO-TEX 100 potwierdza ich skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Maseczka ochronna bawełniana

Przyłbice ochronne

Ten produkt w ostatnich miesiącach cieszy się ogromną popularnością, choć wcale nie jest nowym rozwiązaniem. Przyłbica ochronna to osłona z lekkiego, bezbarwnego tworzywa, które dzięki specjalnie wyprofilowanemu napotnikowi właściwie dopasowuje się do kształtu twarzy.

Materiał, z którego wykonuje się przyłbice ochronne, jest odporny na działanie płynów i środków dezynfekujących, dlatego można wielokrotnie je odkażać. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w zakresie obowiązkowej ochrony twarzy przyłbica może być stosowana zamiennie dla tradycyjnej maseczki. Wyrób ten polecany jest wszystkim tym, którzy w codziennej pracy mają częsty kontakt z klientami.

Przyłbica ochronna

Maski przeciwpyłowe

Zabezpieczeniem, które chroni zarówno przed transmisją koronawirusa, jak i działaniem chemikaliów oraz zapyleniem, jest maseczka przeciwpyłowa o klasie FFP1, FFP2 lub FFP3. Taki wyrób znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu: od rolnictwa, poprzez branżę spożywczą, budowlaną, aż po chemiczną, paliwową czy lakierniczą. Maski przeciwpyłowe jednorazowego lub wielokrotnego użytku charakteryzuje wysoki stopień filtracji zanieczyszczeń i mały opór oddechowy, dzięki czemu są wygodne i nie ograniczają ilości powietrza niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania.

Gdzie kupować maski ochronne?

Szeroki wybór masek, półmasek oraz przyłbic ochronnych teraz znajdziesz w naszym internetowym sklepie BAU-TEC!
Oczywiście oferujemy również profesjonalne narzędzia warsztatowe, takie jak: zestawy kluczy, krążki ścierne czy ściągacze do łożysk. U nas tanio i bez wychodzenia z domu skompletujesz wyposażenie garażu lub warsztatu, nabywając m.in. tester szczelności cylindrów czy klucz do drążków kierowniczych. A jeśli chcesz wykonać niezbędne prace w ogrodzie, czeka na Ciebie wysokiej klasy siekiera do drewna oraz pozostałe narzędzia od topowych producentów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl