Kupujemy podnośnik samochodowy

Doradzamy, jaki kupić podnośnik samochodowy

Nieodłącznym elementem warsztatowego wyposażenia są hydrauliczne podnośniki samochodowe powyżej 2 ton, a więc zapewniające szybkie i bezproblemowe naprawy niewymagające zastosowania urządzeń stacjonarnych. Tego typu podnośniki cieszą się również zainteresowaniem wśród amatorów samodzielnych napraw posiadanych samochodów, a także właścicieli firm transportowych posiadających własne zaplecze warsztatowe.

Jaki zatem kupić podnośnik lub też ich zestaw, by w pełni zabezpieczyć potrzeby? Decydując się na określony produkt, zawsze bierzmy pod uwagę charakter wykonywanych zazwyczaj prac. Oczywiście do napraw w domowym garażu odpowiedni będzie podnośnik o niewielkim udźwigu, o większym sprawdzi się w małym serwisie ogumienia, gdzie podjeżdżają także busy i nieduże ciężarówki. Dla firm z taborem dużych samochodów ciężarowych potrzebne już są wysokotonażowe podnośniki.

Wymiana opony przy podnośniku

Dostępne rodzaje podnośników

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto zapoznać się z dostępnymi w sprzedaży różnymi rodzajami podnośników samochodowych:

 

  • podnośnik punktowy tzw. żaba – najbardziej popularny, zwłaszcza o udźwigu 2,5 tony, samochodowy niskoprofilowy podnośnik przeznaczony do nisko zawieszonych samochodów i tych poddanych tuningowi. Nieodzowne narzędzie dedykowane samodzielnej naprawie oraz do serwisu ogumienia i układów hamulcowych. Polecany i sprawdzony podnośnik niskoprofilowy 2.5T ŻABA marki MAR-POL M80124 wyposażony jest w stalowe koła osi przedniej oraz koła skrętne osi tylnej, a także zintegrowany zawór regulacyjny ze sterowaniem w dźwigni podnośnika. Równie godny uwagi jest produkt firmy SILVER 2,5T w zestawie z dwiema kobyłkami wyposażonymi w mechanizm zapadkowy umożliwiający bardzo precyzyjne ustawienie wysokości na wielu poziomach oraz ze specjalną gumową nakładką na łapę podnośnika. Zarówno jeden, jak i drugi podnośnik ma Certyfikat CE, co oznacza, że spełniają najwyższe standardy jakościowe.
  • podnośniki hydrauliczne słupkowe – równie popularne produkty o prostej budowie i podnoszeniu wymagającym tzw. lewarka. Szeroki zakres dostępnych podnośników słupkowych zapewnia udźwig nawet do kilkudziesięciu ton, a więc mogą być z powodzeniem wykorzystane nie tylko przez osoby indywidualne, ale także profesjonalne serwisy oraz przedsiębiorstwa transportowe zarówno w firmowym warsztacie, jak i jako podstawowe wyposażenie naprawcze w dużych pojazdach ciężarowych jeżdżących w dalekie trasy. Dostępne w naszej ofercie podnośniki słupkowe to produkty o udźwigu od 3 do 20 ton, w tym np. propozycja marki SILVER o udźwigu 5 ton, która świetnie sprawdzi się w serwisie busów i vanów oraz podnośnik słupkowy w kształcie butelki o udźwigu 20 ton dedykowany głównie pojazdom ciężkim.

Rodzaje podnośników

Właściwie dobrany podnośnik samochodowy powinien przede wszystkim spełniać szereg zakładanych do wykonania prac oraz zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. A zatem zaopatrujemy się w podnośnik o udźwigu większym niż zakładane ciężary oraz w profesjonalne podstawki samochodowe "kobyłki" o udźwigu 3 ton, które stanowią doskonałe, dodatkowe zabezpieczenie dla użytkowników wykonujących prace naprawcze z wykorzystaniem podnośników punktowych i słupkowych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium