Jak zadbać o kosiarkę przed sezonem?

narzędzia ogrodowe

Przed nadejściem sezonu wiosennego sprawdź, czy kosiarka do trawy znajduje się w odpowiednim stanie i przeprowadź podstawowe czynności serwisowe. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i bez problemu będziesz mógł wykonywać prace w ogrodzie. Musisz jednak się do tego odpowiednio przygotować i zamówić niezbędne klucze oraz narzędzia warsztatowe. Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Dlaczego warto regularnie dbać o kosiarkę i o czym pamiętać?

Kosiarka, podobnie jak wiele innych narzędzi ogrodowych, jest wykorzystywana sezonowo w okresie wiosenno-letnim. Dlatego przed nadejściem cieplejszych dni powinieneś dokładnie skontrolować jej najważniejsze elementy, a niektóre z nich wymienić na nowe. Jest to konieczne, ponieważ czasami drobna usterka może skutkować bardzo poważną awarią. Ponadto sprawne urządzenie wpływa na jakość, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo pracy. Sprawdź również, czy masz wszystkie potrzebne narzędzia warsztatowe, zestaw kluczy nasadowych, płaskich oraz śrubokrętów. Wszystkie te produkty zamów w BAU-TEC.

Jak wygląda lista niezbędnych czynności, które należy wykonać przed pierwszym uruchomieniem kosiarki spalinowej? Przede wszystkim:

  • wymień olej silnikowy,

  • sprawdź stan ostrzy,

  • wymień filtr paliwa oraz świece zapłonowe.

Po pierwsze – wymiana oleju

Jeśli nie wymieniłeś oleju silnikowego przed zimą, koniecznie zrób to na wiosnę. Najczęściej zużyty płyn usuniesz, odkręcając korek w misce olejowej. Po opróżnieniu zbiornika należy wlać nowy olej. Pamiętaj również o regularnej kontroli oleju w trakcie sezonu. Przeważnie jest on wymieniany co 25 motorogodzin pracy sprzętu lub mniej więcej raz na 10 litrów zużytej benzyny.

narzędzia do ogrodu

 

Sprawdź stan ostrzy

Ostre noże prawidłowo ścinają trawę, nie niszcząc jej i nie zgniatając. Gdy zauważysz, że ostrze jest tępe lub nadłamane musisz je odkręcić przy użyciu klucza i oddać do serwisu. Możesz również, przy zachowaniu wysokich środków ostrożności, spróbować zregenerować element tnący samodzielnie.

Wymień filtr paliwa i świece zapłonowe

Kolejna ważną sprawą jest skontrolowanie stanu filtru paliwa. Niektórzy po zdemontowaniu próbują go wyczyścić. Jednak podczas tej czynności może ulec on uszkodzeniu, dlatego zalecana jest jego wymiana. Za prawidłową pracę silnika odpowiadają również świece zapłonowe, które warto sprawdzić przed pierwszym użyciem w sezonie.

Przygotuj swoją kosiarkę na sezon razem z BAU-TEC!

Odpowiednie przygotowanie kosiarki przed sezonem do podstawa. Nie zapomnij o takich czynnościach jak: wymiana filtru paliwa, oleju silnikowego czy sprawdzenie ostrzy. Zamów również podstawowe przybory oraz akcesoria, dzięki którym sprawnie przeprowadzisz serwis. W naszym sklepie kupisz m.in. zestaw kluczy nasadowych oraz narzędzi Honiton. Są to wysokiej klasy produkty, które powinieneś mieć w swoim warsztacie. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium