Jak wybrać szczypce do opasek zaciskowych?

Doradzamy, jak wybrać szczypce do opasek zaciskowych

Opaski zaciskowe są produktem niezbędnym w każdym warsztacie. Bardzo często używane są też w domu. Sprawdzają się w wielu sytuacjach: do przytrzymania wiązki kabli, przymocowania kołpaków w samochodzie, tabliczek znamionowych, a nawet do przypięcia osłony balkonu. Klienci najczęściej wybierają opaski plastikowe.

Przyjęło się, że produkt ten jest jednorazowego użytku, co nie do końca jest prawdą. Jednej opaski można używać wielokrotnie, jeśli zdejmie się ją bez uszkodzenia. Należy do tego użyć specjalnych szczypiec do opasek zaciskowych. To sprytne urządzenie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, który spędzamy na mozolnym przecinaniu opaski, ale również zacisnąć opaskę w odpowiednim miejscu czy też zdjąć ją bez uszkodzenia. Dzięki temu opaska nadaje się do ponownego użytku. W zależności od rodzaju używanej opaski, mamy do wyboru różnego rodzaju szczypce. Jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze? Zapraszamy do lektury. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczypiec do opasek zaciskowych?

Podstawową rzeczą jest wybór dobrych szczypców. Te najtańsze, plastikowe, mogą być nieprecyzyjne, przez co trudniej jest zacisnąć opaskę we właściwym miejscu. Wybierając szczypce, należy wziąć pod uwagę czynności, do których będą potrzebne i rodzaj stosowanych opasek. Ponieważ narzędzia te nie występują w wersji uniwersalnej, wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Kilka rzeczy, na które jednak powinno się zwrócić uwagę, to:

  • Końcówki szczypiec

Końcówki szczypiec dopasowane są do konkretnego rodzaju opasek zaciskowych. W zależności od tego, czy potrzebne są do opasek plastikowych (popularne trytytki), opasek przegubów, czy może opasek węży gumowych – powinno się zwrócić uwagę na końcówki.

Szczypce do opasek

  • Rozmiar szczypiec

Podobnie jak przy końcówkach należy kierować się rodzajem wybranych opasek i ich wielkością. Konkretne szczypce przydadzą się tylko przy określonym rodzaju opaski i nie sprawdzą się przy żadnych innych. Dobrze jest zainwestować w zestaw szczypiec, w którym znajduje się kilka rozmiarów.

  • Ergonomiczna rękojeść

Ze względu na swoje właściwości opaski zaciskowe często stosowane są w miejscach trudno dostępnych. Dlatego warto ułatwić sobie ściąganie ich i wybrać szczypce o wygodnej rękojeści. Łatwiej jest nimi manipulować i dostać się w każde, nawet najtrudniej osiągalne miejsce.

Ergonomia szczypiec

Warto też zwrócić uwagę na takie cechy jak obrotowe elementy szczypiec  – ułatwiają dostęp i precyzję wykonywanej pracy – oraz elementy dodatkowe zestawu. Ze swojej strony polecamy kupować szczęki do opasek zaciskowych w zestawach składających się z kilku rodzajów szczypiec. Bardzo często do takich opakowań dołączane są również dodatkowe akcesoria jak śrubokręt krzyżowy czy haczyk do przytrzymania opaski.

Zestaw szczypiec do opasek

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium