Jak przygotować się do zmiany tapicerki w samochodzie?

Majsterkowanie - narzędzia

Fotele samochodowe po wielu latach użytkowania są już przeważnie mocno zniszczone i konieczna jest ich renowacja. Wymianę tapicerki możesz przeprowadzić samodzielnie, pod warunkiem, że posiadasz do tego specjalne narzędzia warsztatowe. Z pewnością jest to czynność dość czasochłonna, wymagająca zdolności manualnych. Jednak bez obaw – z pewnością dasz sobie radę! Zapoznaj się z treścią naszego artykułu i dowiedz się, jak dobrze się do tego przygotować!

Czego potrzebujesz do zmiany tapicerki w samochodzie?

Do zmiany tapicerki należy się dobrze przygotować i zakupić odpowiednie narzędzia warsztatowe. Jako renomowany sklep dysponujemy bogatą ofertą w tym zakresie. U nas zamówisz m.in.:

 • dźwignie do demontażu spinek tapicerki radia,
 • dźwignie-ściągacze do demontażu spinek tapicerki,
 • komplet ściągaczy do tapicerki,
 • szczypce do zapinek klipsów,
 • ściągacz-łom do demontażu kołków spinek.

Dzięki profesjonalnym przyrządom do tapicerowania sprawnie i bezpiecznie przeprowadzisz wszelkie czynności. W asortymencie proponujemy także uniwersalne narzędzia warsztatowe, które dodatkowo ułatwią Ci pracę. Pamiętaj, aby zamówić nowe spinki, klipsy oraz zszywki, gdyż stare po demontażu mogą już nie nadawać się do ponownego użycia!

Majsterkowanie - narzędzia

Od czego zacząć zmianę tapicerki w aucie?

 1. Najpierw zacznij od demontażu przednich foteli, dzięki czemu będziesz miał łatwy dostęp do pozostałych elementów. Jeśli samochód ma podgrzewane siedziska oraz boczne poduszki powietrzne, musisz pamiętać o ich wyłączeniu oraz odpięciu przewodów akumulatora.
 2. Zdemontuj wszelkie plastikowe osłony, uważając na kable elektryczne. Tapicerka najczęściej przymocowana jest do fotela za pomocą spinek oraz klipsów, które możesz usunąć przy pomocy narzędzi zakupionych w sklepie BAU-TEC.
 3. Po demontażu starego materiału sprawdź, czy gąbka nie ma żadnych ubytków, a w razie takie potrzeby uzupełnij je.
 4. Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkich elementów możesz przystąpić do założenia nowej okładziny.

Jakich błędów nie popełniać podczas tapicerowania?

Przede wszystkim pamiętaj, aby wszelkie czynności wykonywać dokładnie i bez pośpiechu. Pamiętaj też o następujących zasadach:

 • zadbaj o porządek – postaraj się, aby wszystkie narzędzia znajdowały się w jednym miejscu,
 • przygotuj plan działania – zastanów się, które czynności będziesz wykonywać w pierwszej kolejności i czy masz do tego odpowiednie materiały oraz akcesoria,
 • postaw na konkrety – musisz wziąć pod uwagę, że zmiana tapicerki zajmie Ci trochę czasu, dlatego najlepiej ustal godziny swojej pracy.

Odmień wnętrze pojazdu razem z BAU-TEC!

Nawet bardzo zniszczone wnętrze samochodu można odrestaurować. Zamów więc narzędzia warsztatowe w BAU-TEC i zmień swój pojazd od środka! U kupisz szczypce, dźwignie oraz inne akcesoria, przy pomocy których bezpiecznie zdemontujesz starą tapicerkę i założysz nową. Trzymając się prostych, zasad zrobisz to samodzielnie i będziesz mógł na nowo cieszyć się swoim autem!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl