Jak dobiera się ściągacz do sprężyn?

Jak dobrać ściągacze do sprężyn

Niezbędny w warsztacie samochodowym, ale też w garażowym wyposażeniu do samodzielnego wykorzystania podczas wymiany amortyzatorów ściągacz do sprężyn jest narzędziem, co prawda rzadko używanym, jednak bez którego tej czynności po prostu nie da się wykonać. Odradzamy korzystania z niedostosowanych do tego typu naprawy narzędzi z uwagi na możliwość przede wszystkim zaistnienia obrażeń ciała oraz uszkodzeń samochodu. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, jak wielką energię uwalniamy podczas ściągania sprężyn samochodowych amortyzatorów.

Profesjonalny warsztatowy, czy do przydomowej samodzielnej naprawy?

Kryteria wyboru w tym przypadku będą oscylowały wokół dwóch kwestii: kosztów zakupu danego narzędzia i przydatności. Jak już wspomnieliśmy, ściągacz do sprężyn jest używany w sytuacjach wymiany amortyzatorów, a więc jego wykorzystanie, z uwagi na dużą żywotność tych elementów zawieszenia, będzie dość rzadkie dla samodzielnej naprawy. Wybór specjalnego, hydraulicznego narzędzia ma sens tylko dla dużych warsztatów samochodowych, gdzie naprawy ze ściąganiem sprężyn są codziennością. Przy czym cena hydraulicznych ściągaczy jest wysoka i nieadekwatna do potrzeb indywidualnego odbiorcy. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem niedrogiego, ale zapewniającego całkowite bezpieczeństwo naprawy narzędzia.

Ściągacz do sprężyn

Jaki zatem ostatecznie wybrać ściągacz?

Wielu z nas, posiadaczy różnorodnych samochodów, często decyduje się na samodzielną wymianę amortyzatorów lub też samych sprężyn. Jednak nie zawsze wiemy, jaki ściągacz będzie adekwatny do danego pojazdu. Zazwyczaj przyjęło się, że do osobowych samochodów, tzw. ciężkich, należy używać ściągaczy talerzowych z uwagi na masywną strukturę sprężyn, a także dlatego, że lepiej poradzą sobie z siłą jej energii. Natomiast do pozostałych należy dobierać takie narzędzia, które będą niewiele dłuższe od sprężyn amortyzatorów danego samochodu. Z pewnością ma to znaczenie, ponieważ wybór krótszego nie przełoży się na wykonanie naprawy.

Ściągacze do sprężyn

 

A co, jeśli w naszym posiadaniu są dwa różne modele aut lub zmieniamy dotychczasowe na inne? Czy musimy za każdym razem decydować się na zakup kolejnego dopasowanego parametrami ściągacza? Nic z tych rzeczy, zamiast kupowania kilku narzędzi po prostu decydujemy się na ściągacz dostosowany do wszystkich typów sprężyn w kolumnach McPhersona, a także zupełnie niezależnych. Zestaw ściągaczy do sprężyn marki FALCON jest adekwatnym do potrzeb i oczekiwań narzędziem i, co ważne, w bardzo atrakcyjnej cenie. Czym jeszcze charakteryzuje się polecany produkt? Przede wszystkim:

  • zakuwanymi uchwytami,
  • wytrzymałym gwintem trapezowym, który ułatwia pracę pod obciążeniem,
  • wyprofilowanymi, dwuramiennymi uchwytami, które sprawiają, że praca jest bezpieczna,
  • współpracą z grzechotką 1/2".

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium