HONITON – klucze dla profesjonalnych warsztatów i majsterkowiczów

 

Niekwestionowanym liderem pośród producentów narzędzi ręcznych przeznaczonych zarówno dla warsztatów, jak i dla garażowych majsterkowiczów jest firma HONITON, która oferuje wysokiej jakości klucze nasadowe, klucze płasko-oczkowe oraz ich zestawy o doskonałym stosunku ceny do jakości. Różnorodne produkty wykonane ze stali chromowo-wanadowej gwarantują niezawodność podczas pracy oraz wyjątkową trwałość. Uznane na całym świecie narzędzia są stale udoskonalane poprzez innowacyjne technologie, dlatego ich użyteczność wzrasta zwłaszcza przy szybko zmieniających się metodach napraw np. samochodów. Doskonałym wzorem takiej innowacji jest system HONIDRIVER zastosowany w kluczach płasko-oczkowych i nasadowych, umożliwiający odkręcenie śrub typu torx, spline, ribe i śrub metrycznych, calowych oraz śrub trój-, czworo-, sześcio- oraz dwunastokątnych.

 

 

 

Proste zadanie, wielki problem...

 

Odkręcenie zapieczonej śruby może okazać się kłopotliwe nawet dla doświadczonych mechaników. Wykorzystanie zbyt dużej siły czy nieodpowiednich narzędzi często kończy się zniszczeniem lub – co gorsza – ukręceniem łba śruby. W przypadku gdy podchodzimy do tego profesjonalnie, korzystamy nierzadko z dość prostych, ale skutecznych rozwiązań. Przykładem może być spryskanie gwintu preparatem penetrująco-smarującym, dzięki czemu po kilku minutach spokojnie możemy odkręcić śrubę. A co w przypadku, gdy nie ma dojścia do gwintu? W takiej sytuacji...

 

 

…dopasuj odpowiedni klucz HONITON do zadania!

 

Gdy mamy problem z odkręceniem śruby i klucze płasko-oczkowe nie spełniają oczekiwań, warto sięgnąć po narzędzia, które zdecydowanie lepiej ochronią łeb śruby. Rozwiązaniem są długie klucze nasadowe, które również świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie śruba jest osadzona w głębokich otworach. Ten rodzaj kluczy HONITON pozwala na użycie większej siły, ale nadal musimy całą operację wykręcania śruby wykonywać z wyczuciem. Dobrym sposobem jest również użycie grzechotki teleskopowej, która pomoże przy użyciu mniejszej siły.

Jeśli i to nie pomoże, pozostaje nam może nie ostatni, ale bardzo skuteczny sposób na „oporną materię”: nasadki udarowe HONITON wykonane ze stali chromowo-molibdenowej, wytrzymujące o wiele większy nacisk siły i naprężenia niż standardowe nasadki chromowo-wanadowe. Przeznaczone do pracy z kluczami pneumatycznymi z napędem na 1/2" doskonale radzą sobie również przy odkręcaniu zapieczonych kół samochodu.

 

Nowoczesne zestawy kluczy nasadowych HONITON

 

Niezależnie od tego, czy użytkowane w profesjonalnym warsztacie, czy w domowym garażu, jest to efektywne rozwiązanie ukierunkowane na odkręcanie i dokręcanie praktycznie każdej śruby. Świetnym przykładem, który spełni oczekiwania każdej branży technicznej, jest na przykład zestaw kluczy nasadowych HONITON z 94-elementami, zapakowany w funkcjonalną walizkę.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl