Dobre klucze nasadowe – jak wybrać odpowiedni zestaw?

klucze nasadowe

 

Potrzebne zarówno specjalistom, jak i domowym majsterkowiczom. Dobre klucze nasadowe należą do najpotrzebniejszych narzędzi, jakie powinny być w każdym mieszkaniu. Ich szerokie zastosowanie umożliwia nie tylko np. dokonanie napraw w kuchni, ale i dokręcenie nakrętek w rowerze. Jak jednak wybrać zestaw kluczy nasadowych, by móc w pełni usunąć różnorodne usterki? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się o tym więcej!

Klucze, które przyda się w każdym domowym warsztacie

Kiedy właściwie potrzebujemy kluczy nasadowych? Można wyróżnić wiele takich sytuacji. To zarówno obszar majsterkowania profesjonalnego, amatorskiego, jak i reagowania na niespodziewane awarie w domu. Zestaw kluczy nasadowych przyda się m.in. przy:

  • skręcaniu niektórych mebli i sprzętów,

  • wykonywaniu napraw rowerowych,

  • naprawach auta.

Być może zauważysz, że większość tych akcesoriów wygląda podobnie. Narzędzia nie są jednak sobie równe. Warto więc przyjrzeć się bliżej wyborowi kluczy nasadowych.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru zestawu kluczy nasadowych?

Bardzo istotna jest marka, którą są sygnowane produkty. Istnieje kilku producentów, których klucze zasługują na uwagę. Szczególnie polecamy zestaw narzędzi Honiton, znane ze swojej jakości i cenione przez specjalistów, przede wszystkim działających w branży motoryzacyjnej. Jednak to nie jedyne kryterium, jakie trzeba wziąć pod uwagę, kupując klucze nasadowe.

Różnorodność rozmiarów

Twój komplet powinien mieć dużo różnej wielkości nasadek. Im ich więcej, tym więcej napraw wykonasz tymi narzędziami. Jeśli więc chcesz być gotowy na każde okoliczności – powinieneś sięgnąć po zestaw zawierający możliwie największą ilość różnorodnych części. Klucze Honiton 94 elementy mają m.in. nasadki do świec, pokrętła, różne przedłużki i inne, przydatne elementy. Dają więc gwarancję, że będziesz miał w warsztacie narzędzia potrzebne na nawet najmniej przewidzianą ewentualność.

jak wybrać klucze nasadowe

Jakość stali

Warto wybrać narzędzia, które są trwałe. Przy zakupie więc trzeba sprawdzić stal, z jakiej wykonano klucze nasadowe. Dobrze sprawuje się stop S2. Jeśli dodatkowo jest chromowany, zyskuje odporność na działanie korozji i nie zużywa się tak bardzo przy użytkowaniu.

Uniwersalność i wytrzymałość

Materiał, z jakiego wykonano te narzędzia, wpływa na ich wytrzymałość. I choć zakup zestawu z wysokojakościowej stali, wyposażonego dodatkowo w większą liczbę końcówek, zwykle wiąże się z większym wydatkiem, warto mieć na uwadze fakt, że tak naprawdę to wybór narzędzi, jakie pozostaną z nami na dłużej. Natomiast duży wybór nasadek i zakończeń poszerza funkcjonalność kluczy nasadowych o dodatkowe rozwiązania. W 46-elementowym zestawie Honiton znajdziesz m.in. imbusy oraz wkrętaki – płaskie i philipsy.

Postaw na sprawdzone zestawy kluczy nasadowych od Bau-Tec!

Choć na rynku nie brakuje pozornie tanich kluczy nasadowych, zawsze lepiej potraktować ich zakup jako inwestycję. Wydając nieco większą kwotę, masz gwarancję, że przetrwają one dłuższy czas. A jeśli uszkodzeniu ulegną same końcówki – nasadki łatwo kupisz m.in. w Bau-Tec. Zajrzyj już teraz do naszej oferty i wybierz narzędzia dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl