Dobieramy otwornice do drewna. Sprawdź właściwości i wymiary

Otwornica do drewna

Bez względu na to, czy jesteś zapalonym majsterkowiczem, czy planujesz remont mieszkania, otwornica do drewna z pewnością przyda się w Twoim warsztacie. Jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować i jakimi kryteriami kierować się przy zakupach, koniecznie sprawdź nasze propozycje oraz praktyczne wskazówki!

Jakie rodzaje otwornic do drewna znajdziesz na rynku?

Obecnie w sprzedaży dostępna jest bardzo szeroka gama otwornic do użytku domowego i profesjonalnego. Tego rodzaju narzędzia warsztatowe dzielą się na:

  • otwornice pojedyncze – zwane również koronkami wiertniczymi. Zestaw obejmuje najczęściej kilka wymiennych końcówek w kształcie cylindra zakończonych ostrzem. Zakłada się je na wiertarkę elektryczną, ręczną, wkrętarkę akumulatorową lub maszynę udarową,
  • otwornice nastawne – wyposażone w wiertło z opcją regulacji średnicy odwiertu. Ustawia się je na zasadzie cyrkla, rozstawiając ostrza na wymaganą szerokość. Otwornica nastawna współpracuje również z ręczną korbą wiertarską.

Otwornica nastawna

Otwornice do drewna – zastosowanie

Dzięki różnym wymiarom cylindrów urządzenie nadaje się do wykonywania otworów pod klamki i zamki drzwiowe, gniazda elektryczne czy oprawy oświetleniowe. Dobrze sprawdza się przy nawiercaniu płyt meblowych, podczas wiercenia w drewnie, płytach kartonowych czy kartonowo-gipsowych. Bogata funkcjonalność czyni otwornicę uniwersalnym narzędziem warsztatowym, które doskonale nada się do różnego rodzaju prac montażowych, remontów lub napraw domowych.

Zestaw otwornic do drewna

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup otwornicy pojedynczej, warto sprawdzić rodzaj zębów. Od ich jakości zależy precyzja oraz łatwość wiercenia. Im lepsze i trwalsze ostrza, tym gładsze będą ścianki wydrążeń.

Kolejny istotny aspekt stanowi maksymalna grubość oraz typ materiału, do jakiego dedykowany jest konkretny frez. Bardzo ważne będzie również upewnienie się, czy końcówka odpowiada głowicy posiadanej wiertarki, wkrętarki lub innego urządzenia. Przy tej okazji warto rzucić okiem także na parametry mocowania. Jeśli w zestawie nie ma adaptera z wiertłem centrującym, trzeba dokupić go osobno.

Porównaj parametry dostępnych urządzeń i zamów model, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl