Do czego dokładnie potrzebny jest zestaw do wyciskania tłoczków hamulcowych?

Zestaw do wyciskania tłoczków hamulcowych

Przy odrobinie umiejętności oraz cierpliwości wiele prac serwisowych przy samochodzie możesz wykonać we własnym garażu. Oczywiście pod warunkiem, że oprócz wiedzy, wyposażysz się w odpowiedniej jakości narzędzia warsztatowe, takie jak zestaw do wyciskania tłoczków hamulcowych. Sprawdź, do czego jest on potrzebny, co dokładnie zawiera i dlaczego warto mieć go w swoim warsztacie!

Dlaczego trzeba regularnie serwisować układ hamulcowy?

Sprawne hamulce to jeden z najważniejszych elementów każdego samochodu. Bez nich nie ma mowy o bezpiecznej jeździe. Dlatego będąc kierowcą, powinieneś regularnie kontrolować sten techniczny całego układu hamowania – począwszy od kontroli poziomu płynu, przez ocenę sprawności tarcz i klocków, aż po wymianę zużytych elementów na nowe.

Wielu właścicieli aut stopniowo „przyzwyczaja się” do zużytych hamulców. W ten sposób osłabiają sprawność pojazdu i zwiększają ryzyko groźnego wypadku, np. na skutek gwałtownego zatrzymania auta.

Co dokładnie znajdziesz w zestawach od BAU-TEC?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców chcących samemu dokonywać poszczególnych czynności kontrolno-serwisowych, oferujemy markowe, profesjonalne zestawy do wyciskania tłoczków hamulcowych. Osprzęt, który proponujemy, jest na tyle uniwersalny, że można stosować go w najpopularniejszych modelach aut większości marek. W kompletach znajdziesz m.in.:

  • prasy lewo oraz prawoskrętne,
  • belki do ich zapierania,
  • a także odpowiednią liczbę adapterów o różnych rozmiarach dostosowanych do wielkości konkretnego tłoczka hamulcowego.

Wyciskanie tłoczków hamulcowych

Z czego wykonane są elementy do wyciskania tłoczków hamulcowych?

Dostępne w naszej ofercie narzędzia warsztatowe, w tym zestaw do wyciskania tłoczków hamulcowych, zawsze tworzone są z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu nadają się do profesjonalnych zastosowań.

Prasy do tłoczków wykonywane są z metalowych, gwintowanych prętów umożliwiających wciśnięcie tłoczka zacisku. Bez tej czynności nie da się wymienić klocków hamulcowych, zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Wybieraj wyłącznie sprawdzone produkty

Poszukując dobrej jakości narzędzi warsztatowych do samochodu, nie warto przesadnie oszczędzać. Sprawdzony produkt z pewnością odwdzięczy Ci się długowiecznością i niezawodnością, znacznie ułatwiając wykonywanie niezbędnych czynności.

Sprawdź ofertę sklepu BAU-TEC i wybierz swój własny zestaw do wyciskania tłoczków hamulcowych oraz inne niezbędne akcesoria od renomowanych producentów!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl