Dlaczego warto korzystać z pistoletów do tynkowania? Sprawdź porady ekspertów BAU-TEC

Pistolet do tynkowania

Tynkowanie ścian to czynność, w czasie wykonywania której potrzebne są nie tylko niezbędna wiedza, umiejętności i doświadczenie. Niezmiernie przydatny jest również specjalistyczny sprzęt, taki jak pistolety do tynkowania ścian. Z czego wynikają zalety związane z ich używaniem i w jakich sytuacjach opłaca się zdecydować na ich zakup? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Działanie pistoletów do tynkowania ścian

Na czym polega działanie tego narzędzia? Zasada jest bardzo prosta. Mianowicie mieszankę tynkową wlewa się do znajdującego się przy pistolecie zbiornika. Dzięki tłokowi następuje jej rozpryskiwanie na powierzchni po naciśnięciu spustu. U wylotu znajduje się dysza, której przeznaczeniem jest skierowanie strumienia we właściwą stronę i rozdzielenie go. Natomiast pistolet współpracuje ze sprężarką niewielkich rozmiarów zasilaną elektrycznie. Pistolety przeznaczone do agregatów tynkarskich najczęściej charakteryzują się większą mocą niż natryskowe do farb. Wynika to z faktu, iż pracują one z gęstszymi materiałami i do ich rozprowadzenia potrzebna jest większa siła.

Kiedy stosuje się pistolety do tynkowania ścian?

Nakładanie tynków rzecz jasna ma miejsce podczas prac remontowo-budowlanych i to wtedy stosuje się najczęściej przeznaczone do tego pistolety. Różnorodność użycia tych narzędzi charakteryzuje się jednak nie tylko ich bardzo szerokim wyborem. Zależnie od potrzeb można ich używać także do rozprowadzania:

  • gęstych, lepkich farb, np. emulsyjnych albo klejowych, 
  • płynnych tapet,
  • gipsu,
  • wapna.

Dzięki dużej wszechstronności użycia jest to przyrząd odpowiedni nie tylko dla zawodowców, ale również amatorów.

Tynkownica pneumatyczna do malowania ścian i sufitów.

Zalety tynkowania ścian przy użyciu pistoletów

Wspomniana uniwersalność to jedna z przyczyn, dzięki którym sięga się po tynkownicę. Za jej pomocą można przeprowadzić nie tylko tynkowanie (zarówno na dociepleniach, jak i kładzeniu „baranka”), lecz również malowanie, wapnowanie i gipsowanie. Zwłaszcza w przypadku profesjonalistów zakup pistoletu do tynkowania ścian wiąże się z oszczędnościami wynikającymi nie tylko z bardzo przystępnej ceny. Istotne jest również zyskanie czasu dzięki zastosowaniu tynkownicy, zwłaszcza w przypadku pracy nad dużą nawierzchnią.

Spory zbiornik sprawia, że nie trzeba często uzupełniać jego zapasów, co także wpływa na wydajność pracy, nie wspominając już o prostocie użytkowania i jej wygodzie. Tynkownica ma w tym celu uchwyt dopasowujący się do dłoni. Zawsze po zakończeniu tynkowania trzeba pamiętać o niezwłocznym i dokładnym wyczyszczeniu narzędzia. Na szczęście pistolet do tynkowania czyści się bardzo łatwo, co również skraca czas pracy. 

Narzędzie odpowiednie dla każdego

Planując prace remontowe, warto zaopatrzyć się w tynkownicę. Dzięki temu przeprowadzenie tynkowania odbędzie się nie tylko zdecydowanie szybciej, ale będzie ono również znacznie wygodniejsze, a szeroki wybór produktów w naszym sklepie pozwoli każdemu wybrać coś odpowiedniego do potrzeb.

Pistolet do tynkowania – tynkownica pneumatyczna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl