Czeka Cię składanie mebli? Te narzędzia z pewnością będą Ci potrzebne!

 skladanie-mebli-narzedzia

Remont, przeprowadzka czy budowa nowego domu – wszystkie te przedsięwzięcia często wiążą się z zakupem nowych mebli. W związku z tym przydadzą się też narzędzia do ich składania. Jednak jakie przybory warto mieć na swoim wyposażeniu? O tym między innymi dowiesz się z tego artykułu. Przeczytaj go już teraz!

 

Składanie mebli – jedni uwielbiają, inni... niekoniecznie

Składanie mebli, prawdopodobnie ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Nie zmienia to jednak faktu, że fani takich prac, gdy już otrzymują komplet do złożenia, traktują to, jak prawdziwe wyzwanie. Doskonale rozumiemy te emocje! Nie dość, że to przyjemność tworzenia, to jeszcze dochodzi do tego frajda z majsterkowania. Efekt w postaci złożonej szafki, komody lub innego elementu wyposażenia daje ogrom satysfakcji.

Jakie narzędzia ułatwią Ci samodzielne składanie mebli?

Niezależnie od tego jednak, jaki jest Twój stosunek do tego zadania – składanie mebli wymaga odpowiednich przyborów. Stoisz przed takim wyzwaniem? Poznaj w takim razie narzędzia, jakie będą Ci potrzebne. Wymieniamy je poniżej. To absolutna podstawa; z nimi złożysz większość kompletów umeblowania, jakie kupisz w salonach. Najlepsze, ale przede wszystkim profesjonalne narzędzia znajdziesz w ofercie BAU-TEC.

Dobry wkrętak

Jeśli w Twoim wyposażeniu brakuje śrubokrętu, to nie masz co w ogóle zaczynać pracy z meblami. Wkrętak jest absolutnie niezbędny, by skręcić nawet najprostsze krzesło czy stolik. Warto podkreślić, że w większości przypadków potrzebny będzie model z zakończeniem typu Philips, czyli popularny „krzyżak”. Miej na uwadze, że są one dostępne w różnych rozmiarach.

Kombinerki to podstawa

Innym przyrządem, jaki powinieneś mieć na wyposażeniu, są kombinerki. Uniwersalne szczypce pozwalają wykonać szereg różnych zadań. Przytniesz nimi cieńszy gwoździk, wyjmiesz ten źle przybity, ale i przytrzymasz wybrane elementy. To zdecydowanie jedno z najważniejszych narzędzi, jakie będzie Ci potrzebne do tego składania umeblowania.

skrecanie-mebli

Miarka i poziomica

Jeszcze przed zakupem nowych mebli, warto wymierzyć pomieszczenie, w którym się one znajdą. Do tego zaś przydadzą się narzędzia kreślarskie i pomiarowe, w tym nieoceniona miarka. Warto szczególnie zwrócić na modele zwijane, np. 5-metrowe. Taki przyrząd pozwoli szybko dokonać niezbędnych pomiarów. Do dalszych prac, gdy będziesz ustawiać już swoje nowe wyposażenie, potrzebna Ci będzie poziomica. Dzięki niej będziesz mógł sprawdzić, czy będą potrzebne prace związane z odpowiednim wypoziomowaniem mebla.

Skompletuj narzędzia w BAU-TEC

Własnoręczne składanie mebli może być naprawdę przyjemną przygodą! Wiele zależy jednak od samego podejścia zbijającego je, ale i od… posiadanych narzędzi. Decydując się na zakupy w BAU-TEC, masz gwarancję, że wybierasz przyrządy najwyższej jakości. Pamiętaj, że w tym zadaniu przydadzą Ci się też inne artykuły, w tym młotek czy klucze Honiton. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium