Co musisz wiedzieć przed zakupem kombinezonów ochronnych?

Kombinezon ochronny

Kombinezon ochrony jest jednym z tych elementów odzieży roboczej, które wczasach pandemii COVID-19 stały się niezbędnym wyposażeniem dla wielu branż. W ofercie internetowego sklepu BAU-TEC obok produktów, takich jak młotek ślusarski, topnik do lutowania czy materiały ścierne, znajdziesz również szeroki wybór jednorazowych fartuchów oraz kombinezonów wielokrotnego użytku. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się jak wybrać strój dopasowany do Twoich potrzeb.

Do czego służą kombinezony ochronne?

Podstawową funkcją kombinezonów roboczych ochronnych jest zabezpieczenie pracownika przed działaniem substancji chemicznych lub biologicznych, a także czynnikami mechanicznymi, termicznymi czy elektrycznymi. Kombinezon może osłaniać lub całkowicie zastępować odzież roboczą. W zależności od potrzeb oraz charakteru wykonywanej pracy stosuje się wyroby produkowane z różnych materiałów o zastosowaniu jedno- lub wielorazowym.

Kombinezony jednokrotnego użytku

Dedykowane jednorazowym zastosowaniom kombinezony ochronne przeznaczone są do krótkotrwałego użycia. Ich zaletą jest to, że są bardzo lekkie i wygodne. Jednocześnie, spełniają warunki sterylności, a ich okres przydatności do użytku jest długi. Nie trzeba ich prać ani naprawiać, bo po użyciu trafiają do utylizacji. Mają małą wagę oraz objętość, co ułatwia ich transport i magazynowanie. Jednocześnie gwarantują szeroki zakres ochrony, zabezpieczając m.in. przed:

  • działaniem azbestu, pyłów, związków i substancji chemicznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu,
  • kontaktem ze skórą farb, lakierów, rozpuszczalników,
  • zanieczyszczeniem ze strony personelu,
  • transmisją wirusów, bakterii, mikroorganizmów w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Kombinezon jednokrotnego użytku

Kombinezony wielorazowe

W odróżnieniu od jednorazowych fartuchów kombinezon wielokrotnego użytku może być dezynfekowany i powtórnie użyty bez utraty swoich właściwości zabezpieczających. Wśród dostępnych na rynku wyrobów znajdziesz modele kwasoodporne, chroniące przed poparzeniem czy odporne na działanie łuku elektrycznego oraz wody.

Dzięki wykonaniu ze specjalistycznych tworzyw sztucznych i pokryciu specjalną powłoką (najczęściej z fluorokarbonu) stanowią optymalne zabezpieczenie pracy wykonywanej w ekstremalnych warunkach. Znajdują również szerokie zastosowanie w służbie zdrowia oraz diagnostyce laboratoryjnej.

Fartuch ochronny z kapturem

Podsumowanie: jak wybrać kombinezon?

Wybierając model fartucha ochronnego, zwróć uwagę przede wszystkim na to, by był od dobrze dopasowany i jednocześnie nie krępował ruchów. Oprócz komfortu użytkowania bardzo ważne są elementy, takie jak:

  • wzmocnione szwy i szczelny,
  • odpowiednio przylegający kaptur,
  • właściwe zabezpieczenie otworów na szyję, dłonie czy stopy.

Bogaty wybór certyfikowanych kombinezonów od najlepszych producentów znajdziesz w ofercie sklepu BAU-TEC.
Ponadto oferujemy również markowe narzędzia warsztatowe i akcesoria. Jeśli chcesz kupić młotek murarski, kalafonię do lutowania czy wyłącznik ciśnieniowy kompresora, sprawdź i zamów potrzebne produkty z gwarancją bezpiecznej dostawy do Twojego domu!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl