Chcesz rozpocząć przygodę ze stolarstwem? Zobacz niezbędne narzędzia

stolarstwo

Wiele osób ma pasję wymagającą określonych zdolności manualnych. Przydomowe warsztaty dzisiaj nie są już tylko zbiorem narzędzi ogrodowych, ale często sprzętu pozwalającego realizować swoje hobby. Wśród takich zajęć jest m.in. stolarstwo. Aby jednak w pełni się mu oddać, trzeba mieć odpowiednie akcesoria. Czego będziesz potrzebował, by tworzyć oryginalne przedmioty z drewna? Przekonaj się o tym już teraz – przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak rozpocząć swoją przygodę ze stolarką!

Stolarstwo – hobby, które zyskuje popularność

Własny stół na ogród, różne ozdoby sezonowe, karmniki, a w końcu unikatowe meble – drewno daje multum możliwości! Stolarstwo, choć jeszcze niedawno kojarzyło się z formą zarobku, dzisiaj dla wielu osób staje się odskocznią od codziennych spraw. Ty też chciałbyś go spróbować? W takim razie dowiedz się, czego będziesz potrzebował!

Te narzędzia to podstawa!

Profesjonalne zakłady stolarskie wyposażone są w najróżniejsze maszyny, które trudno byłoby zmieścić w przydomowym warsztacie. Z powodzeniem jednak wykorzystasz szereg innych narzędzi, należących do podstawowego niezbędnika stolarza. W Twoim wyposażeniu na pewno nie powinno zabraknąć takich przedmiotów jak:

… i wiele innych. Poniżej dowiesz się więcej o wybranych produktach.

Młotek stolarski

Typowy młotek stolarski, nazywany także ciesielskim, to narzędzie, jakie różni się od tych, jakie większość osób trzyma w swoich skrzynkach narzędziowych. Ma on rąb w kształcie pazurów do wyciągania gwoździ. Może mieć też jeden „pazur” dłuższy i ostro zakończony. Obuch najczęściej jest niewielki i pozwala na szybkie i łatwe wbijanie gwoździ.

hobby-stolarstw

Dobra miara

Nim jednak będziemy cokolwiek zbijać, czy nawet ciąć – trzeba wpierw wszystko pomierzyć. A jak to zrobić bez odpowiedniej miary? W stolarstwie wykorzystuje się dwa typy miar – stałą, rozkładaną segmentami lub zwijaną. Ta druga stanowi o tyle praktyczniejsze narzędzie, że można ją rozwinąć i zablokować na wybranej długości.

Nóż stolarski

Czego jeszcze nie powinno braknąć w Twoim wyposażeniu? M.in. niezbędnego nożyka stolarskiego. Powszechnie nazywany jest nożem do tapet. Ma on wymienne ostrza, zwykle bardzo ostre i cienkie. Dzięki temu wyraźnie zaznacza się nim miejsce cięcia bez niszczenia materiału.

Rozwijaj swoje hobby z narzędziami od Bau-Tec!

Powyżej przedstawiliśmy kilka narzędzi, jakie są niezbędne w pracy stolarza, także amatora. Obok nich należałoby wymienić jeszcze papier ścierny do drewna i heble, wykorzystywane najczęściej już na ostatnim etapie wytwarzania. Głównie po to, by wygładzić krawędzie i pozbyć się np. potencjalnych fragmentów, jakie mogłyby się oderwać od całości. Warto też pamiętać o dłutach, pozwalających rzeźbić w drewnie! Te i wiele innych elementów wyposażenia do stolarstwa znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź je już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium