Zrób drewniane łóżko – domek dla dziecka

lozko

W pierwszej kolejności przygotuj niezbędne materiały i narzędzia warsztatowe. Bez nich trudno nawet zacząć pracę. Przydatny będzie też projekt – wystarczy, że naszkicujesz go samodzielnie na kartce papieru. Możesz też skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych w Internecie.

Spraw dziecku frajdę i zbuduj drewniane łóżko-domek!

Ważne, aby odpowiednio wymierzyć i dostosować szkic do przestrzeni, w jakiej ma stanąć ukończona konstrukcja. Po złożeniu poszczególnych elementów zmiana wymiarów nie będzie już możliwa – ewentualne poprawki będą wymagały rozmontowania całości.

Materiały potrzebne do przygotowania konstrukcji

Domek najlepiej wykonać z drewna – to łatwy w obróbce surowiec, nie wymagający specjalnych umiejętności ani dużego doświadczenia. Dodatkowo drewno to materiał naturalny, ogólnie dostępny i przyjazny dzieciom. Niezbędne są również wkręty i kołki, które będą stabilizować konstrukcję i łączyć ze sobą poszczególne elementy. Jeśli zdecydujesz się na zakup surowych desek, co jest najkorzystniejszą opcją pod względem finansowym, warto zaopatrzyć się także w narzędzia warsztatowe.

Warsztatowe narzędzia do drewna

Spośród artykułów do obróbki surowych desek najbardziej potrzebne będą:

Jeśli Twój domowy warsztat nie jest zbyt bogato wyposażony, możesz rozważyć zakup zestawu narzędzi. Przyda się także w późniejszych projektach.

domek

Sposób wykonania drewnianego łóżka-domku

Masz już wszystkie niezbędne materiały, narzędzia i projekt. Pora przystąpić do dzieła!

  1. Przygotuj drewno do dalszej pracy – dotnij poszczególne elementy do wymaganych wymiarów. Następnie oszlifuj deski (pamiętaj o odpowiednim nożu do strugarki).

  2. Najpierw zamontuj za pomocą wiertła, wkrętarki i kołków dolną część łóżka.

  3. Na tym etapie możesz dodać spodnie deski, na których oprze się materac. W przeciwnym razie będzie leżał bezpośrednio na podłodze.

  4. Dodaj belki, które będą tworzyć boki i dach domku. Górne części muszą być cięte pod kątem, aby dobrze się złożyły.

  5. Jeśli masz wątpliwości co do wytrzymałości łóżka, dodaj więcej wkrętów lub kątowniki. Wesprą konstrukcję i zwiększą jej stabilność.

  6. Zabezpiecz pracę odpowiednim lakierem przeznaczonym do drewna i farbą w wybranym przez dziecko kolorze.

Zainspiruj się z BAU-TEC!

W BAU-TEC znajdziesz wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do stworzenia domku marzeń swojego dziecka. Zobacz, jakie jeszcze konstrukcje możesz stworzyć z pomocą produktów z naszego asortymentu. Uzupełnij swój domowy warsztat naszymi niezawodnymi narzędziami. Skorzystaj z możliwości, jakie daje samodzielne tworzenie mebli i innych elementów wyposażenia mieszkania lub ogrodu. Przekonaj się, jakie to proste!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium