Zbuduj drewniany domek dla dzieci! Jakie narzędzia będą do tego potrzebne?

 

Niemal każdy jako dziecko marzył o tym, by mieć swoją „tajną bazę” – miejsce, gdzie rodzice nie mieli wstępu, a gośćmi mogli być wyłącznie wybrani znajomi. Dzisiaj wiele dzieciaków ma podobne marzenia. Jak się jednak zabrać do tego zadania? Poznaj nasze wskazówki!

Drewniany domek to frajda dla każdego dziecka

Niewielka konstrukcja, stojąca w ogrodzie, to świetne miejsce do wielu zabaw. Bez bezpośredniego nadzoru rodziców, dzieci mają poczucie swobody, więc mogą też bez skrępowania rozmawiać o swoich sprawach. Poza tym to znakomity sposób, by przekonać je do spędzania czasu na świeżym powietrzu. A to jedynie kilka powodów, czemu warto postawić swoim pociechom taki domek!

Od czego zacząć?

Przystępując do takiego projektu, warto wcześniej stworzyć dokładny plan. Mimo że nie jest to skomplikowana konstrukcja, to powinna być jak najlepiej opracowana, by była bezpieczna. Przyda Ci się też lista zakupów – potrzebne będą nie tylko odpowiednie narzędzia warsztatowe, w tym tarcza do cięcia drewna, młotek czy wkrętaki. Potrzebujesz również materiałów, w tym drewna i poszczególnych elementów wykonanych z tego surowca. Ponadto musisz określić miejsce, gdzie stanie ta zabudowa. Nie powinno być ono przypadkowe – weź pod uwagę m.in. to, aby nie zagracała ona podwórza i dobrze się w nie wkomponowywała. I, choć może wydać Ci się to zaskakujące – sprawdź regulacje prawne. Nawet niewielkie budowle, wzniesione na podwórku, mogą wymagać zgłoszenia do odpowiedniego urzędu.

Przygotowanie podłoża

Gdy już wybrałeś odpowiednie miejsce – pora je przygotować. Najpierw wyznacz wymiary np. za pomocą sznurka naciągniętego na patyki wyznaczające rogi domku. W następnej kolejności ułóż i zamocuj trwale legary, stanowiące niejako fundament konstrukcji. Gdy to zrobisz – pora położyć podłogę. Ogólna zasada brzmi, że kładzie się ją od wejścia do wewnątrz domku. Kolejny krok to stawianie ścian.

zbuduj domek dla dzieci

Niezbędne narzędzia i materiały

Wiesz, jakie są pierwsze kroki w stawianiu takiej zabudowy… ale czego właściwie będziesz potrzebować, żeby ona powstała? Na pewno nie może zabraknąć Ci odpowiednich narzędzi. Chodzi m.in. o takie akcesoria jak:

  • miarka,

  • sznurek,

  • młotek,

  • nóż,

  • wiertarko-wkrętarka,

  • papier ścierny do drewna,

  • drabina.

Oprócz tego niezbędne będą odpowiednie materiały. Obok drewna – legarów i belek na podłogę i ściany, potrzebujesz metalowych łączników i papy bitumicznej. Warto też zaimpregnować drewno, aby łatwiej znosiło niepogodę oraz atak potencjalnych owadów, żywiących się na nim. To absolutne minimum, aby zbudować taką konstrukcję.

Buduj z narzędziami od Bau-Tec!

Drewniany domek dla dzieci to idealny pomysł na zachęcenie ich do zabawy poza domem. Daje im również duże poczucie prywatności. Z drugiej strony – po latach, będzie to świetne miejsce, by stworzyć składzik z narzędziami i urządzeniami ogrodowymi. Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością wzniesiesz konstrukcję, która przetrwa długie lata. Odpowiednie akcesoria do tego zaś zapewni Ci BAU-TEC. Sprawdź naszą ofertę teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium