Wspólne majsterkowanie z dzieckiem: zabawa i nauka

majsterkowanie z dzieckiem

Nie od dzisiaj wiadomo, że wspólne pasje zbliżają. Zbieżne zainteresowania są również świetnym łącznikiem międzypokoleniowym, tym bardziej że najmłodsi członkowie rodziny chętnie naśladują rodziców, odkrywając przy tym świat. Chciałbyś zarazić swoją pociechę pasją do majsterkowania albo „grzebania” w aucie? Chętnie podpowiemy, jak to zrobić! Przeczytaj poniższy artykuł już teraz.

Pomysły na wspólne majsterkowanie

Aby dziecko z ochotą zaangażowało się w dane zajęcie, musi zauważyć, że również Tobie sprawia ono wiele frajdy. Są różne pomysły na to, by zachęcić je do zajęć manualnych, skutecznie odrywając go od ekranu telefonu, komputera czy telewizora. Najważniejsze jednak to czynne zaangażowanie pociechy w taką pracę.

Pozwól dziecku wkręcać i wykręcać śrubki

Obserwacja to dobry sposób na poznawanie nowych umiejętności. Prawdziwa frajda dla dziecka, to jednak uczestnictwo. Nie wahaj się więc dać mu narzędzia warsztatowe do ręki. Niech się przekona, jak wygląda klucz, czym różnią się poszczególne jego warianty, a także jak go wykorzystać. Możesz mu również pokazać specjalistyczne przyrządy, takie jak blokada rozrządu, nitownica czy szereg innych instrumentów z Twojego warsztatu.

Największa zabawa przychodzi jednak w momencie, kiedy trzeba faktycznie coś zrobić. Dlatego prostsze prace, takie jak wykręcanie czy wkręcanie śrubek, dopasowywanie pewnych elementów, a gdy pociecha jest starsza – wbijanie także gwoździ, warto pozostawić właśnie jej. Wtedy na pewno dużo chętniej będzie uczestniczyła we wspólnych zajęciach. Co możecie robić razem?

Zbudujcie domek dla ptaków

Przyjemne z pożytecznym – to najfajniejsze połączenie! W trakcie lekcji z majsterkowania masz szansę nauczyć też dziecko, jak ważne jest, by np. zapewnić wsparcie ptakom. Wspólna budowa domku do gniazdowania, w którym będą mogły znaleźć bezpieczną przystań, będzie spajającym i pouczającym doświadczeniem. Do tego celu przyda Ci się m.in. młotek, gwoździe, piła, narzędzia pomiarowe, ołówek, a także materiały ścierne. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w odpowiednie drewno!

wspolne majsterkowanie

Tata uczy wymieniać oponę

Warto też zaprosić pociechę do wspólnego zajmowania się samochodem. Wszak motoryzacja to pasja wielu osób, polegająca nie tylko na podziwianiu piękna maszyn, ale i poznawania przydatnych umiejętności – w tym m.in. jak wymienić oponę w aucie. To prosta, ale i jednocześnie bardzo pouczająca lekcja, w której trakcie możesz m.in. wyjaśnić dziecku, jak ważna jest np. wymiana kół z letnich na zimowe i odwrotnie. Do tego zaś przyda się odpowiedni komplet kluczy nasadowych. Polecamy np. zestaw narzędzi Honiton – marki znanej z doskonałych i ergonomicznych przyrządów. Jeśli uczyć dziecko tak przydatnych prac – to na najlepszych produktach!

Majsterkuj z dzieckiem nie tylko w Dzień Taty

Wspólna budowa domku dla ptaków czy wymiana kół to jedynie dwie z wielu różnych propozycji, jakie mogą zbliżyć rodzica i dziecko w relacjach. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego użyczaj pociesze wyłącznie narzędzi, z którymi sobie poradzi. Zadbaj też o właściwy strój i środki ochronne! Wszelkie przyrządy do wspólnych prac znajdziesz w BAU-TEC. Sprawdź naszą ofertę już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium