Wiosenne porządki w garażu? Uzupełnij skrzynkę z narzędziami!

narzedzia

Wiosna to czas wielu prac w ogrodzie. To świetny moment, by ogarnąć teren wokół domu i zrobić przegląd przyrządów, które trzymasz w skrzynce narzędziowej. Być może pewnych akcesoriów Ci będzie brakowało, a niewykluczone – że część z posiadanych będzie wymagało już wymiany. Jakie artykuły w sklepie narzędziowym warto kupić na wiosnę? Dowiedz się poniżej!

Wiosna to dobry czas na uzupełnienie braków w swoim garażu

Zarówno prace ogrodowe, jak i w garażu, wymagają przejrzenia Twojego wyposażenia. Cięcia drzew, samodzielne mniejsze i większe naprawy w aucie po zimie… to tylko część zadań, jakie Cię czekają. To więc najlepsza pora, by sprawdzić i ewentualnie uzupełnić narzędzia warsztatowe, a także zaopatrzyć się w szereg preparatów chemicznych, jakie powinny znaleźć się w każdym przydomowym garażu.

Niezbędne preparaty chemiczne

Wiosną przydadzą Ci się różne środki chemiczne, służące np. do konserwacji drewnianych konstrukcji. Niektóre z nich wymagają bejcowania lub olejowania nawet dwa razy w roku, na początku i pod koniec sezonu. Zaopatrz się także w produkty przeznaczone do auta. Chodzi m.in. o chemię do smarowania, jak i oczyszczania np. zaklinowanych śrub. Dzięki nim zwykłe klucze warsztatowe są w stanie odkręcić nawet najbardziej zapiekłe nakrętki. Jeśli zaś przycinasz drzewa – powinieneś nabyć specjalne maści. Są to preparaty chroniące przed chorobami bakteryjnymi i wirusowymi. Nakłada się je pędzelkiem na miejsca, gdzie dokonałeś cięć.

Przegląd narzędzi

Warto dokonać przeglądu narzędzi warsztatowych. Stare klucze mogą wymagać wymiany, szczególnie jeśli są już wyszczerbione lub lekko powyginane. W końcu ostatnie, czego chcesz, to, żeby zawiodły one w momencie, gdy potrzebujesz ich najbardziej.

Jeśli obuch starego młotka jest już przerdzewiały i pościerany na rogach – dobrym wyjściem będzie inwestycja w nowy model, lepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Powszechnie używa się wariantu ślusarskiego, ale – jeśli masz np. ciesielskie zacięcie – przyda Ci się narzędzie przeznaczone dla stolarzy.

Gdy zaś majsterkujesz przy samochodzie, z pewnością korzystasz z przyrządu, jakim jest blokada rozrządu. Warto sprawdzić, czy akcesorium, które masz na wyposażeniu, spełnia jeszcze Twoje wymagania. Widziało ono lepsze dni? Pora je wymienić!

skrzynka z narzedziami

Sprawdź, czy poprawnie działa sprzęt warsztatowy

Przegląd przyborów ręcznych to jedno. Warto również sprawdzić kondycję elektronarzędzi. Wiertarka, szlifierka, wkrętarka… to tylko część z nich. Wielu fanów motoryzacji i samodzielnego grzebania przy silniku na swoim wyposażeniu ma także sprężarki i udarowe klucze pneumatyczne podłączane do nich. To absolutny must-have wśród narzędzi warsztatowych. Jeśli też je posiadasz – pora zobaczyć, czy nie wymagają one przynajmniej konserwacji, a w razie konieczności – wymiany.

Porządki z BAU-TEC: uzupełnij swoją skrzynkę z narzędziami

Z czasem pewne przyrządy ze skrzynki narzędziowej ulegają zużyciu. Nawet najlepsze młotki, wkrętaki czy wiertarki są nadgryzane przez ząb czasu. Jeśli zaś chcesz znaleźć najlepsze produkty, które godnie zastąpią je w Twoim garażu czy warsztacie – zajrzyj na stronę sklepu BAU-TEC, gdzie oferujemy różnego rodzaju klucze warsztatowe, blokady rozrządu i znacznie więcej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium