Tych narzędzi nie może zabraknąć w bagażniku twojego samochodu! Sprawdź, czy masz je wszystkie!

narzedzia bagaznik

Na drodze może zdarzyć się sytuacja, która unieruchomi Twoje auto. Nie chodzi nawet o kolizje, ale potencjalne awarie wynikające, chociażby ze zużycia wybranych elementów samochodu. W takich przypadkach możesz zadzwonić po pomoc albo spróbować sam rozwiązać problem… jeśli w bagażniku wozisz ze sobą odpowiednie narzędzia warsztatowe. W jakie warto wyposażyć bagażnik?

Narzędzia potrzebne przy nagłej usterce na drodze

Pęknięta opona? Źle działające hamulce? To tylko niektóre awarie, zdarzające się w trasie. Po ich zauważeniu pozostają najczęściej dwa wyjścia – albo trzeba wezwać lawetę (tyczy się to w szczególności groźnych usterek, takich jak uszkodzenie silnika czy brak reakcji układu hamowania), albo doprowadzić auto do stanu używalności, by przynajmniej dojechać do najbliższego bezpiecznego postoju lub warsztatu. Aby to zrobić, będziesz potrzebował stosownych narzędzi warsztatowych.

Narzędzia ręczne to podstawa

Przede wszystkim – niezbędne będą przyrządy ręczne, które nie wymagają podłączenia do prądu. Wszak na drodze raczej niewiele masz okazji, by podłączyć się do sieci. Czego nie może braknąć w Twoim aucie? Poniżej wyliczamy najważniejsze narzędzia:

  • przenośny podnośnik, czyli lewarek hydrauliczny lub trapezowy,

  • klucze płaskie,

  • klucz do kół,

  • kombinerki i szczypce,

  • śrubokręty,

  • młotek,

  • latarka (przydatna nie tylko wtedy, gdy jest ciemno).

narzedzia

Narzędzia konieczne do rozruchu auta

Oprócz typowych narzędzi ręcznych przyda Ci się sprzęt przeznaczony do rozruchu silnika. Często bowiem problem leży nie w samym silniku a w akumulatorze. Wówczas przydają się takie akcesoria jak booster rozruchowy, czyli specjalny powerbank umożliwiający awaryjne odpalanie samochodu. Jeśli natomiast zdarzy się na drodze ktoś, kto będzie skłonny Ci pomóc – potrzebne Ci będą przewody rozruchowe.

Niezbędne akcesoria i zestaw kluczy nasadowych

Poza powyżej wymienionymi przyrządami należy wspomnieć jeszcze szereg innych akcesoriów, jakie powinny znaleźć się w Twoim bagażniku. Należą do nich m.in. rękawiczki ochronne, które uchronią Cię nie tylko przed pobrudzeniem się, ale i przed potencjalnymi skaleczeniami. Poza tym każdy kierowca powinien mieć w aucie trójkąt ostrzegawczy i kamizelkę odblaskową. To absolutnie obowiązkowe przedmioty, zwiększające Twoją widoczność na trasie, a przede wszystkim – bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Jeszcze co do narzędzi – pamiętaj, że nie musisz inwestować w pojedyncze sztuki. Zestaw kluczy nasadowych to korzystna opcja umożliwiająca zaopatrzenie się w potrzebne przyrządy, dzięki którym wykonasz większość prac naprawczych w trasie.

Bądź zawsze przygotowany z BAU-TEC!

W każdym bagażniku powinny znaleźć się narzędzia warsztatowe pomocne w przywracaniu auta przynajmniej do stanu czasowej sprawności, by bezpiecznie dojechać do warsztatu i oddać go w ręce fachowców. Gdzie zdobyć takie przyrządy? Zawsze możesz sięgnąć do oferty naszego sklepu internetowego Bau-Tec. Sprawdź ofertę już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium