Skuwanie starego tynku ze ściany. Ręcznie czy mechanicznie?

tynk skuwanie

Kompleksowe odnawianie domu to czasochłonny i dość skomplikowany proces. Jedną z najczęściej przeprowadzanych czynności jest skuwanie starego tynku. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób się za to zabrać, by praca poszła szybko i bezproblemowo. Istnieję dwie najbardziej popularne metody – ręczna i mechaniczna. Różnią się one od siebie między innymi rodzajem narzędzi warsztatowych, które trzeba przygotować. Którą technikę wybrać? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Zaplanuj skuwanie starego tynku z odpowiednimi narzędziami

Bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem prac odpowiednio się przygotować. Tylko w ten sposób będziesz mógł rozpocząć i skończyć skuwanie bez zbędnych komplikacji. Istotny jest dobór właściwego sprzętu. Wysokiej jakości narzędzia warsztatowe okazują się niezbędne podczas tego rodzaju remontu. Wybierz swoją metodę i zaopatrz się w odpowiednie przybory. W przypadku skuwania ręcznego musisz mieć młotek, dłuto i skrobaczkę. Jeśli chodzi o technikę mechaniczną, przygotuj młot udarowy, szlifierkę kątową i tarcze szlifierskie.

Skuwanie tynku narzędziami ręcznymi

Jeżeli zdecydujesz się na skuwanie tynku sprzętem ręcznym, musisz mieć na względzie to, że przybory powinny być odpowiednio wytrzymałe. Mocny młotek i dłuto renomowanej firmy to narzędzia warsztatowe, za których sprawą skutecznie poradzisz sobie ze skuwaniem tynku. Nie potrzebujesz bardziej skomplikowanych urządzeń i akcesoriów, takich jak młot udarowy czy szlifierka z tarczami szlifierskimi. Metoda ta może wymagać większego wysiłku oraz dłuższego czasu. Jednakże sprzęt jest zdecydowanie tańszy i łatwiej dostępny. Nie musisz mieć również dostępu do prądu.

Mechaniczne skuwanie tynku

Jeżeli poszukujesz metod, które wymagają mniejszego wysiłku i są zdecydowanie szybsze, to warto postawić na mechaniczne skuwanie tynku ze ściany. Do tego celu wykorzystaj wysokiej jakości elektryczne narzędzia warsztatowe, takie jak młot udarowy. Wymagają one dostępu do prądu, jednakże charakteryzują się one zdecydowanie większą mocą, niż sprzęt ręczny.

skuwanie tynku

Wykończenie ściany po skuwaniu

Po zakończeniu procesu skuwania ściany warto zadbać o jej odpowiednie wykończenie. Dzięki niemu usuniesz pozostałości tynku oraz przygotujesz podłoże dla farby, nowego tynku lub tapety. Można to zrobić za pomocą szlifierki kątowej, która okaże się doskonałym pomysłem podczas polerowania powierzchni. Nie zapomnij o właściwych tarczach szlifierskich. Wówczas sprawisz, że wykańczane ściany staną się gładkie i estetyczne.

Wybierz narzędzia z oferty sklepu Bau-Tec

Jeżeli poszukujesz profesjonalnych narzędzi warsztatowych, to warto zdecydować się na kupno sprzętu od rzetelnej firmy. Bau-Tec to zaufany sklep internetowy, w którym znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju sprzętu. Oferujemy zarówno sprzęt ręczny (młotki, dłuta), jak i mechaniczny (młot udarowy, szlifierki z tarczami szlifierskimi). Dostarczamy naszym klientom oryginalne produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach. Cały czas staramy się powiększać naszą ofertę narzędzi warsztatowych, by móc spełniać każdy rodzaj potrzeb. Szczególnie polecamy szeroką gamę tarcz szlifierskich, dzięki którym wykończysz ścianę po skuwaniu tynku. W razie pytań – skontaktuj się z nami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium