Narzędzia do fachowej obróbki betonu – które musisz mieć?

Narzędzia do betonu

Aby sprawnie i bez problemów obrabiać materiały betonowe, powinieneś wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, jak frez do muru czy tarcza diamentowa. Dzięki nim cięcie, wiercenie czy szlifowanie betonu będziesz mógł wykonać szybciej, łatwiej i z większą precyzją. Sprawdź, jakich narzędzi nie może zabraknąć w Twoim warsztacie!

Obróbka betonu – jak trzeba się do niej przygotować i co kupić?

Beton ze względu na swoją twardość i wytrzymałość, podobnie jak kamień czy glazura, stanowią jedne z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. To sprawia, że do obróbki tego rodzaju tworzyw potrzebne są dedykowane narzędzia warsztatowe oraz akcesoria do pił, wiertarek, szlifierek czy młotów. Do najważniejszych produktów, w które powinieneś się zaopatrzyć, mając na uwadze efektywną i precyzyjną obróbkę materiałów betonowych, należą m.in.:

  • otwornice oraz frezy do murów,
  • diamentowe tarcze do szlifowania,
  • wiertła widiowe do betonu.

Frezy i otwornice do muru

Do wykonywania otworów w ścianach służą specjalne otwornice, czyli popularne frezy do muru. Dostępne na rynku modele pozwalają skutecznie obrabiać beton, ale także kamień i płytki ceramiczne. Dzięki nim wywiercisz prześwity pod gniazdka lub włączniki elektryczne, a także tunele na przewody, rury oraz wszelkie inne instalacje.

Otwornica do betonu

Tarcze diamentowe do szlifowania

Szlifowanie jest bardzo ważną formą odrabiania betonu po wykonywaniu wielu różnych prac. Pozwala uzyskać jego gładką, bezpieczną powierzchnię. W tym celu stosuje się diamentowe tarcze – większość z nich poradzi sobie również z innymi materiałami, takimi jak granit czy gres. Wybierając tarczę diamentową, zwróć uwagę na obecność otworów chłodzących, znacznie wydłużających żywotność narzędzia. Na rynku dostępne są zarówno jedno- jak i dwusegmentowe tarcze do szlifowania.

Wiertła do betonu

Większości prac budowlanych wykończeniowych będzie wymagała również wiercenia w betonie. W tym celu niezbędne są oczywiście specjalistyczne wiertła wyróżniające się ponadprzeciętną wytrzymałością. Z tego względu najlepiej sprawdzają się modele pokryte węglikiem spiekanym, potocznie zwane widiowymi. Do pracy w betonie doskonale nadają się również wiertła tytanowe dedykowane najtwardszym jego odmianom, np. konstrukcjom zbrojonym. Oprócz optymalnych parametrów wiercenia taki sprzęt powinien również mieć odpowiednią ergonomię oraz zapewniać łatwość użytkowania.

Wiertło do betonu

Profesjonalizm? To się ceni w BAU-TEC!

Wykorzystując podstawowe akcesoria do betonu, takie jak tarcza do szlifowania, tytanowe, widiowe wiertła, frez do wykonywania otworów w murze czy otwornica, w bezpieczny i precyzyjny sposób wykonasz szereg prac – począwszy od cięcia, poprzez wiercenie i frezowanie, aż po wygładzanie. W internetowym sklepie BAU-TEC czeka na Ciebie szeroki wybór markowych narzędzi w atrakcyjnych cenach – już dziś sprawdź naszą ofertę!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl