Narzędzia dla złotej rączki. Zobacz, co musisz mieć, aby poradzić sobie z każdą domową awarią

narzędzia warsztatowe

W sytuacji, gdy dojdzie do awarii lub trzeba przeprowadzić drobny remont, nie musisz zawsze wzywać fachowca. Wiele takich napraw możesz wykonać samodzielnie pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednimi narzędziami warsztatowymi. Warto mieć w garażu m.in.: komplet kluczy nasadowych oraz płaskich, młotek murarski, siekierę do drewna czy materiały ścierne. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się, czego jeszcze potrzebujesz!

Jak wybierać narzędzia i materiały?

Wybór narzędzi oraz materiałów ściernych na rynku jest całkiem spory. Jak, gdzie i co należy więc kupować? Przede wszystkim kieruj się jakością produktów oraz renomą sklepu. W BAU-TEC oferujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt oraz akcesoria, które pochodzą zaufanych dostawców. Dzięki temu dokładnie wiesz, co zamawiasz!

Pamiętaj, że musisz dopasować również sprzęt do swoich możliwości i siły. Ważne jest, aby leżał on wygodnie w dłoni, dzięki czemu mniej się zmęczysz i będziesz wykonywał swoją pracę znacznie dokładniej.

Narzędzia ręczne, które musisz mieć

Podczas wykonywania napraw z pewnością przyda Ci wiele różnych prostych narzędzi ręcznych. W przydomowym składziku powinieneś mieć m.in.:

 • zestawy kluczy warsztatowych,

 • młotek,

 • komplet śrubokrętów,

 • siekierę,

 • szczypce,

 • szpachelki,

 • łopaty.

Oczywiście to tylko podstawowe narzędzia, których liczbę i rodzaj powinieneś dopasować do swoich oczekiwań oraz zakresu obowiązków. Jeśli jesteś typową złotą rączką, warto, żeby ten zestaw był jak największy, aby niczego nie zabrakło Ci w razie nagłej potrzeby.

Kiedy przydają się elektronarzędzia?

Pamiętaj, aby zapatrzyć się w odpowiednie elektronarzędzia niezbędne podczas domowych prac. W tym przypadku zwróć szczególną uwagę na ich moc, wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Warto mieć na stanie np.:

 • wiertarkę,

 • lutownicę,

 • szlifierkę kątową,

 • spawarkę,

 • wkrętarkę,

 • pilarkę.

Sprzęt ten z pewnością przyda się przy usuwaniu drobnych usterek, a nawet przeprowadzaniu większych napraw. W szafkach często urywają się drzwiczki, czasami trzeba przykręcić żyrandol lub naprawić gniazdko w ścianie. Do tego wszystkiego potrzebujesz odpowiednich elektronarzędzi, dzięki którym prace przebiegną szybko i bezpiecznie!

Jeśli wokół domu masz piękny ogród, musisz zaopatrzyć się także w podstawowe urządzenia do jego pielęgnacji. Przyda Ci się m.in.: kosiarka, podkaszarka czy kosa spalinowa. Zwróć uwagę na parametry tych narzędzi ogrodowych, aby były odpowiednie dla wielkości działki.

narzędzia do majsterkowania

Akcesoria do domowych napraw

Jak już zgromadzisz wszystkie potrzebne narzędzia, sprawdź, czy masz do nich akcesoria oraz materiały eksploatacyjne. Z pewnością zadbaj o dostępność m.in. kompletu wierteł, nasadek do kluczy, cyny do lutowania czy papieru ściernego. Cyklicznie kontroluj ich zużycie i zamawiaj zapasy!

Z naszymi ekspertami znajdziesz sprzęt dla siebie

Jesteś złotą rączką, więc chcesz podejmować się wszelkich napraw. Masz do tego odpowiednią wiedzę i predyspozycje – teraz musisz koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia warsztatowe. Wszystko to zamówisz w BAU-TEC, profesjonalnym sklepie nie tylko dla majsterkowiczów! Zapewniamy wsparcie techniczne, dlatego skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci znaleźć odpowiedni sprzęt. Zapraszamy!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl