Jak się przygotować do obróbki betonu? Sprawdź!

wiercenie w betonie

Każda praca wymaga odpowiedniego przygotowania. To szczególnie ważne, jeśli masz pracować z takim materiałem, jak beton. Zgromadzenie odpowiednich narzędzi, ale i poznanie stosownych technik jego obróbki pozwolą uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych niespodzianek. Chcesz wiedzieć, jak się przygotować do pracy z powierzchniami betonowymi? Przeczytaj ten artykuł!

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Wyobraź sobie sytuację – wykonujesz już zaplanowane czynności. Część zadania za Tobą… Nagle okazało się, że nie masz odpowiednich tarcz do szlifowania betonu… Teraz nie tylko nie skończysz już rozpoczętych robót, ale i będziesz sfrustrowany, że o czymś zapomniałeś. Dlatego, jeszcze nim przystąpisz do dzieła, stwórz sobie najlepiej checklistę, dzięki której zgromadzisz potrzebne narzędzia i akcesoria.

Jeśli jeszcze do tej pory nie pracowałeś z tym materiałem – warto sięgnąć po profesjonalną wiedzę. W sieci nie brakuje poradników dotyczących tego, w jaki sposób opracowywać beton, by uzyskać oczekiwany rezultat. Ewentualnie możesz zaczerpnąć opinii od doświadczonych fachowców.

Narzędzia niezbędne do obróbki betonu

Najważniejsze jednak to zgromadzenie odpowiednich przyborów. Czego będziesz potrzebował do pracy z tym materiałem? Wśród tych narzędzi wymienia się m.in.:

Omówmy pokrótce każde z tych narzędzi i dlaczego warto je mieć przy pracy z tym materiałem.

Frezy i otwornice

To narzędzia, które umożliwiają wycinanie otworów w betonie. Frezy zwykle mają kształt stożka, walca lub tarczy, z kolei otwornice mają pierścieniową budowę. Są one niezbędne np. w sytuacji, gdy musisz stworzyć miejsce na elementy instalacji elektrycznej, hydraulicznej czy wentylacyjnej. Z pomocą frezów wykończysz również krawędzie i inne powierzchnie, nadając im pożądany kształt.

ciecie betonu

Wiertła do betonu

W sklepie z narzędziami Bau-Tec możesz znaleźć różne typy wierteł. Ważne jednak, aby dobrać odpowiedni wariant. Wiertła do betonu są odpowiednio twarde, by wywiercić otwór w tym materiale. Mają one specjalną końcówkę, wykonaną np. z węglika spiekanego, który efektywnie przebija się przez jego powierzchnię. Przy zakupie pamiętaj też, że w sprzedaży dostępne są różne rozmiary!

Tarcze diamentowe do szlifowania

Bardzo ważnym akcesorium, o którym nie możesz zapomnieć, jest tarcza do szlifowania betonu. Dzięki niej możesz skutecznie wygładzić powierzchnię. Zwykle są to modele diamentowe, które idealnie nadają się do obróbki nie tylko tego materiału, ale i kamieni, w tym granitu. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję takiego produktu. Artykuły z otworami chłodzącymi zwykle charakteryzują się dłuższą żywotnością!

Obróbka betonu i nie tylko z BAU-TEC!

Odpowiednie elektronarzędzia, ale i pojedyncze elementy, takie jak tarcza diamentowa, są niezbędne do pracy z betonem. Warto przy tym zwrócić uwagę na ich jakość. Jeśli chcesz mieć pewność, że decydujesz się na zakup najlepszych z nich – sięgnij do oferty przygotowanej przez Bau-Tec. A gdy będziesz miał wątpliwości, które produkty wybrać – nasi specjaliści chętnie pomogą dokonać Ci właściwego zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium