Drewniany kwietnik. Stwórz go sam!

skrzynka na kwiaty

Pięknie wykonany kwietnik może stać się niezwykłą ozdobą domu lub mieszkania. Użycie odpowiednich narzędzi warsztatowych (tarcz do cięcia drewna, wkrętarek i innych) i zbudowanie go samemu może sprawić, że staniesz się posiadaczem naprawdę oryginalnego przedmiotu. W tym artykule doradzamy, w jaki sposób stworzyć mebel, na którym umiejscowisz swoje rośliny. Przeczytaj przygotowane przez nas wskazówki i dowiedz się więcej na ten temat!

Pomysły na stolik na rośliny

Istnieje wiele różnorodnych sposobów na zbudowanie stolika na rośliny. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest drewno. Surowiec ten można pozyskać między innymi ze starych skrzynek, nieużywanych mebli, drabin, listew, palet i innego rodzaju przedmiotów. Do demontażu poszczególnych części z pewnością przydadzą się narzędzia warsztatowe oraz tarcza do cięcia drewna. Dzięki nim w prosty sposób uzyskasz materiały potrzebne do wykonania kwietnika. Nie zapomnij także o papierze ściernym.

Warto również zastanowić się nad koniecznością zabezpieczenia końcowego wyrobu. Jeżeli stolik będzie stał na zewnątrz, może być narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy wiatr. Wówczas dobrze zadbać o odpowiednią impregnację drewnianych elementów.

Potrzebne materiały i narzędzia

Aby stać się posiadaczem doskonałego mebla upiększonego roślinami, należy przygotować odpowiednie surowce i narzędzia warsztatowe, które okażą się pomocne w zbudowaniu kwietnika. Niezbędne są również materiały ścierne pomocne w obróbce drewna. W tym artykule przedstawiamy sposób na wykonanie kwietnika z palety, który będzie stanowić idealną dekorację ogrodu. Do jego zbudowania potrzebujesz:

  • palety (idealna będzie europaleta),

  • trzech desek (wymiary zbliżone do tych, z których jest zbudowana paleta),

  • folii,

  • wyrzynarki,

  • wkrętarki,

  • wkrętów,

  • tarczy do cięcia (opcjonalnie),

  • materiałów ściernych,

  • impregnatu.

skrzynka kwiaty

Drewniany kwietnik krok po kroku

Po skompletowaniu wymaganych materiałów i narzędzi warsztatowych możesz zabrać się do pracy. Najpierw ustaw paletę pionowo, jej spodnią częścią do siebie. Następnie musisz dopasować trzy deski w taki sposób, aby mogły stanowić dno kwietników. W osiągnięciu tego celu może pomóc Ci wyrzynarka oraz odpowiednia tarcza do cięcia drewna.

Następnie należy użyć wkrętarki i przymocować deski, by stworzyć pewnego rodzaju prostokątne donice. Warto potraktować je papierem ściernym i odpowiednio wygładzić. Efekt trzeba będzie jeszcze zabezpieczyć folią (przymocujesz ją za pomocą narzędzi warsztatowych, takich jak zszywacz tapicerski), aby woda używana do podlewania nie miała kontaktu z drewnem.

W ten oto sposób powstał kwietnik, który będzie się świetnie prezentował w Twoim ogródku!

Zabezpiecz drewno przed zniszczeniem

Możesz również rozważyć właściwe zabezpieczenie swojego kwietnika przed działaniem wilgoci i słońca. Do tego idealnie nadadzą się różnego rodzaju impregnaty i lakierobejce, którymi ochronisz mebel i sprawisz, że będzie prezentował się jeszcze lepiej!

Majsterkuj z BAU-TEC

Wszystkie wymagane materiały ścierne oraz narzędzia warsztatowe (tarcze do cięcia drewna, wkrętarki i inne) zakupisz w naszym sklepie internetowym BAU-TEC. Zapewniamy szeroki wybór produktów dla majsterkowiczów w świetnych cenach. Zachęcamy do przejrzenia oferty i złożenia zamówienia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium