Drewniana buda dla psa: zrób to sam!

buda dla psa

Gotowe rozwiązania bywają rozczarowujące – są drogie, a ich jakość pozostawia niekiedy wiele do życzenia. Znacznie lepszym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie domku dla swojego czworonożnego przyjaciela. Zobacz, jakie narzędzia warsztatowe będą Ci przy tym potrzebne. Dowiesz się również, na co zwrócić uwagę podczas budowy i jakie czynności wykonać, aby powstała buda była stabilna i bezpieczna.

Jaka powinna być buda dla psa?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby wymiary projektu były dopasowane do wielkości psa (przydatna będzie miarka). Buda nie może być za mała, gdyż Twój pupil może odmówić przebywania w niej. Zbyt duża z kolei będzie sprzyjać nadmiernemu wychładzaniu. Najlepsza wysokość to taka, aby czworonóg mógł wewnątrz swobodnie stać, ale bez zbytecznej przestrzeni dodatkowej.

Jeśli chodzi o dobór materiału, to idealne będzie drewno – naturalny surowiec, który zapewni optymalną temperaturę, nie nagrzewa się i jest przyjemny w dotyku. Jeżeli pies będzie w budzie mieszkał cały rok, niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej izolacji. Ociepl ściany matami izolacyjnymi i zatroszcz się o podest ze styropianem lub nóżki, dzięki którym podłoga nie będzie bezpośrednio stykać się z gruntem.

Materiały i narzędzia potrzebne do budowy budy

Co będzie Ci potrzebne podczas budowy? Przede wszystkim:

W zależności od rozmiarów budy dopasuj odpowiednio ilość potrzebnego materiału. Możesz samodzielnie stworzyć projekt lub skorzystać z gotowych rozwiązań z Internetu.

zbuduj bude dla psa

Przygotowanie projektu i miejsca na budę dla psa

Wiesz już, aby zatroszczyć się o właściwe wymiary psiego domku. Jeśli masz przygotowany projekt, pora wybrać najlepsze miejsce. Musi być zacienione i osłonięte od wiatru. Sprawdź, czy gotowa buda zmieści się tam bez problemu. Pamiętaj, że Twój pupil potrzebuje też miejsca poza budą. Zatroszcz się o odpowiednie ogrodzenie, gdybyś chciał ograniczyć swobodę poruszania się po całym podwórku.

Buda dla psa: budowa krok po kroku

Pora przystąpić do działania!

  1. Zacznij od podłoża. Stwórz szkielet, na którym oprzesz deski lub płytę OSB. Dodaj izolację od spodu.

  2. Do gotowej podłogi dodaj szkielet ścian. W konstrukcji przydatne będą kątowniki, aby ustabilizować stelaż. Zabuduj ściany, pamiętając o wycięciu w przedniej części na wejście.

  3. Dach najłatwiej zrobić przez dokręcenie płyt OSB do gotowych ścian. Warto jednak pokusić się o dodanie zawiasów. W ten sposób łatwo dostaniesz się do wnętrza budy, jeśli będziesz chciał np. posprzątać.

Stwórz drewnianą budę dla psa z nami!

Skonstruowanie budy dla psa to łatwe i odprężające zajęcie. Wszystkie niezbędne narzędzia znajdziesz w naszym sklepie. Proponowane przez nas rozwiązania to użyteczne wskazówki, które możesz dowolnie modyfikować według własnych potrzeb. Zobacz nasz asortyment i wybierz akcesoria, które najbardziej przydadzą się podczas budowy domku dla czworonoga.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium