Co można podłączyć pod kompresor?

W prywatnych, przydomowych warsztatach, w pracowniach stolarskich i na stacjach obsługi pojazdów – kompresory to sprzęty sprawdzające się w najróżniejszych warunkach. Wykorzystuje się je do różnych celów, tym bardziej że da się podpiąć pod nie najróżniejsze akcesoria i narzędzia warsztatowe. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak możesz użyć takiego urządzenia w swoim warsztacie – przeczytaj ten artykuł.

Zastosowanie kompresorów

Stanowią one rodzaj sprężarek, generujących bardzo wysokie ciśnienie powietrza – nawet do 6-10 barów. Między innymi dzięki temu kompresory są sprzętem użytecznym zarówno w pracy przy samochodzie, stolarniach, jak i na budowie. Warto wiedzieć, że nad bezpieczeństwem użytkowania i ich niezawodnością czuwają dwie kluczowe części – zawór zwrotny do kompresora oraz wyłącznik ciśnieniowy. Pierwszy zapobiega cofaniu się powietrza do butli, co chroni go przed uszkodzeniem, z kolei wyłącznik ciśnieniowy dezaktywuje sprężarkę w momencie, gdy w zbiorniku znajdzie się maksymalna ilość gazu.

Jak można wykorzystać takie urządzenie w swoim warsztacie? Przydaje się m.in. w:

  • piaskowaniu i lakierowaniu karoserii,

  • pompowaniu kół,

  • konstruowaniu mebli oraz wielu innych zadaniach.

Pistolet do lakierowania i piaskowania

Urządzenie to stanowi niezbędny sprzęt do nanoszenia lakieru na karoserię. W tym celu specjalne pistolety pneumatyczne podłącza się do kompresora za pomocą specjalnego przewodu. W ten sposób nałożysz równomierną warstwę koloru na całe nadwozie.

Co więcej, używając tego sprzętu, wykonasz prace przygotowujące do lakierowania – piaskowanie. Używając wysokiego ciśnienia z takiej sprężarki, można efektywniej usunąć zabrudzenia i korozję. To także znakomity sposób np. na oczyszczenie felg i innych miejsc w aucie, które najczęściej i najszybciej ulegają zabrudzeniu.

Pistolety do pompowania kół i przedmuchiwania

To jedno z podstawowych zadań realizowanych z pomocą kompresora. Dzięki niemu błyskawicznie napompujesz koła lub wyrównasz w nich ciśnienie. Ale to nie wszystko – jeśli chcesz oczyścić jakąś powierzchnię z zabrudzeń lub kurzu albo szybko osuszyć jakiś przedmiot, wystarczy, że użyjesz sprężonego powietrza, a w ciągu kilku chwil wybrany element będzie czysty i suchy. Do tego naturalnie też potrzeba odpowiedniego pistoletu do przedmuchiwania i pompowania.

Pozostałe narzędzia i akcesoria pneumatyczne

Powyższe przykłady to jedynie część możliwych zastosowań kompresora w profesjonalnym, jak i przydomowym warsztacie. Ponadto podłączysz do niego m.in. gwoździarki, szlifierki, klucze oraz młoty pneumatyczne, a także końcówki do nakładania tynku i innych materiałów. To oznacza, że z pomocą tego jednego sprzętu można wykonać mnóstwo innych zadań.

Sprawdź ofertę BAU-TEC

Warto pamiętać, że kompresor, aby w pełni realizował określone zadania, musi spełniać również pewne wymogi. Należy więc zawczasu sprawdzić, jakiego sprzętu potrzeba do lakierowania lub pompowania. To istotne, by z jednej strony nie przeciążyć posiadanego urządzenia, a z drugiej – uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli potrzebujesz odpowiednich narzędzi, sprężarki lub akcesoriów do niej – sprawdź ofertę BAU-TEC już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium