3 akcesoria, które musisz mieć wśród wyposażenia kosiarki

Kosiarka spalinowa ścinająca trawę w ogrodzie.

Dbanie o ogród, niezależnie od tego, czy jest to mały skrawek zieleni na działce, czy też znajdujący się przy domu większy teren, stanowi ogromną przyjemność. Dzięki wspaniałemu widokowi kwitnącej roślinności i możliwości odetchnięcia w swoim zakątku warto włożyć ciężką pracę w pielęgnację takiego miejsca. Może ona przyjmować wiele form – od bielenia drzew, jeśli jest się amatorem sadownictwa, do pielęgnacji kwiatów.

Niezależnie od tego, co znajduje się w ogrodzie, zawsze trzeba zadbać o stan pokrywającego go trawnika. Aby zrobić to, jak należy, nie wystarczy sama kosiarka. Warto zaopatrzyć się również w specjalne akcesoria, które muszą znajdować się wśród jej wyposażenia.

Wysokiej jakości gaźnik

Narzędzia warsztatowe, które przydają się przy pielęgnacji trawnika, to nie tylko same kosiarki, ale też kosy spalinowe, które czasem same wystarczają do przycięcia trawy w małym ogródku. One jednak również potrzebują specjalnego wyposażenia, takiego jak gaźnik. Dzięki zaopatrzeniu się w wysokiej jakości gaźniki można przede wszystkim zyskać pewność, że kosa będzie uruchamiana bezproblemowo, a jej moc zostanie wykorzystana maksymalnie. Bardzo ważne jest również to, żeby wspomniany produkt był uniwersalny i pasował do kos wielu różnych producentów. Istotnym aspektem jest także kompletność i gotowość do użycia.

Maska ochraniająca twarz podczas koszenia

Wygodne szelki

Pracując z kosą spalinową, należy zadbać również o wygodę, ponieważ sprzęt ten bywa dość ciężki i długa praca polegająca na trzymaniu całego jego ciężaru w rękach może być bardzo męcząca. Warto wobec tego zainwestować w szelki do kosy spalinowej, które posiadają mnóstwo zalet:

  • wykonane są z materiału bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu mogą długo służyć,
  • są fabrycznie nowym produktem,
  • szelki zapina się na oba ramiona i dzięki temu bardzo odciążają mięśnie, ułatwiając tym samym pracę, zwłaszcza w czasie długiego operowania kosą,
  • są one uniwersalne, doskonale pasują do każdej kosy spalinowej z mocowaniem,
  • mają wbudowany zatrzask do ewentualnego awaryjnego odpięcia kosy,
  • cała konstrukcja zapewnia nie tylko bardzo wysoki komfort i nie ogranicza swobody ruchów, ale również zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Gaźnik przeznaczony do kosy spalinowej.

Zapewniająca bezpieczeństwo maska ochronna

Zarówno podczas pracy z kosą spalinową, jak i kosiarką, niezbędna jest maska ochronna na twarz. Przede wszystkim stanowi ona oczywiście gwarancję bezpieczeństwa, ponieważ szczelnie osłania twarz i czoło, chroniąc je przed ewentualnymi urazami ze strony odprysków. Pozwala ona na pracę nawet w ciężkich warunkach, jest przy tym jednak lekka i wytrzymała. Posiada możliwość regulacji wysokości uchwytu na głowę oraz szerokości twarzy, a zawiasy pozwalają na odpowiednie dobranie kąta ułożenia osłony. Maska jest przy tym bardzo prosta w obsłudze.

Podsumowanie

Prace ogrodowe zawsze wymagają użycia profesjonalnego sprzętu, nie inaczej jest w przypadku koszenia trawników. Odpowiednie akcesoria do kosiarek i kos spalinowych znacznie ułatwiają pracę i czynią ją bardziej wydajną oraz bezpieczniejszą.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl